09.05.2019 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cow Manager – rozumí řeči krav

Ušní senzor CowManager je unikátní systém s vynikající přesností pro sledování reprodukce, zdraví, výživy a lokalizace vašich zvířat od prvních dnů věku. CowManager se nejenom zaplatí, on sám i peníze vydělává. Systém se uchází o Zlatou medaili Animal Tech.

Velikost našich stád, stejně jako i objem práce pro jednotlivé pracovníky, neustále narůstá a naopak dostupnost kvalitního a zkušeného personálu mílovými kroky klesá. Přitom mléčná užitkovost chovaných zvířat se stále zvyšuje a to vyžaduje také čím dál tím lepší péči o ně. Jednou z možností, jak tento rozpor řešit, je využití nových technologií, které nejenom nahrazují zkušenosti starých praktiků, ale umožňují i nepřetržité sledování každého jednotlivého zvířete den co den, 24 hodin denně.

To nabízí také CowManager, který k této činnosti inovativně využil ušní senzor. V případě pedometru nebo obojku nasazeného jalovici, je potřeba sledovat její následující růst a případně pásky uvolňovat. Nasazování ušního senzoru je naopak rychlé, snadné a bez dalších dodatečných úprav. Stejně jako i celý systém. Je proto vhodný i pro méně zdatné počítačové uživatele. Samozřejmostí je i propojení s dojírenskými systémy, takže není potřeba nic duplicitně zadávat a pracuje se i na propojení s dalšími českými chovatelskými databázemi. Informace z CowManageru jsou dostupné v počítači, tabletu nebo na chytrém mobilu v kterýkoliv čas, kdekoliv jste. Systém je vhodný jak do stájí, tak i pro pastevní systémy, bez ohledu na v současnosti používané systémy v chovu.

CowManager je nápadem přímo chovatele skotu, který sám ví, jak to ve stáji chodí. I z toho důvodu je kladen velký důraz na přesnost, špičkový servis a průběžné vylepšování celého systému pro všechny uživatele. Vynikající myšlenkou je také to, že vlastní senzor je možné pověsit na terčíkovou ušní známku, která může sloužit i jako náušnice pro ústřední evidenci. Pokud je v terčíku elektronický čip, mohou s jeho pomocí být identifikované krávy i jinými technologiemi v chovu.

Přesnost celého systému spočívá v tom, že hlášení o každém jednotlivém zvířeti přichází v 15minutových intervalech a dále, na rozdíl od jiných systémů, které vyhodnocují převažující činnost za daný interval, CowManager sleduje každou jednotlivou činnost v každé jednotlivé minutě.*

 Celý článek najdete v NCh 5, příloha. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down