30.05.2023 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čtvrt století výroby krmiv v Helvíkovicích na Poplužním dvoře

Dvacet pět let existence na trhu oslavila letos v květnu společnost Dibaq, a. s., sídlící v Helvíkovicích. Slavnostní outdoorové akce se zúčastnilo několik stovek partnerů a příznivců firmy, zaměstnanců, ale také významných hostů z řad vedení společnosti, včetně Carlose Tejedora, španělského majitele firmy.

V květnu před 25 lety byla Zděňkem Štěpánkem založena a do obchodního rejstříku zapsána společnost Fitmin, a. s., která byla později přejmenována na dnešní Dibaq a. s., a majoritní podíl přešel do skupiny Techedor Lázaro španělského vlastníka. Značka Fitmin však zůstala a tento brand pro petfood má dnes výborné jméno jak v tuzemsku, tak na zahraničních trzích.

„Naše produkty pro výživu psů a koček patří mezi nejlepší evropská krmiva, zaměřili jsme se na superprémiové výrobky na bázi masa a udělali jsme správně,“ hodnotí generální ředitel Dibaq, a. s., Ing. Petr Křivohlávek, MBA.

Statek Poplužní dvůr v Helvíkovicích byl navrácen rodině Štěpánkových v restituci v roce 1991. Dva roky nato zde začala výroba prvních krmiv. Poplužní dvůr, na kterém se dnes vyrábějí prémiová krmiva pro psy, kočky, ale také koně a další zvířata, se postupně měnil z ruiny na opravený historický statek vybavený nejmodernějšími technologiemi pro výrobu krmiv.

Zaměstnanci v čele s generálním ředitelem Petrem Křivohlávkem mohou dnes být náležitě hrdí na to, co za 25 let dokázali. Oslava proto byla velkolepá, doprovázelo ji vystoupení kapely Beatles revival a Top AC/DC tribute show.

Na podiu mimo jiných promluvil majitel Carlos Tejedor: „Českou republiku považujeme za naši druhou zemi, originální původ, rodinu – to myslím vás všechny… v tom co děláme musíme být šťastní a toho se docílí, když člověk pracuje s opravdovou láskou a nadšením. Někdy je třeba vystoupit z komfortní zóny, něco obětovat nebo vyvinout enormní úsilí. Musíme být velice zodpovědní, neboť to, co tady máme, nám ve skutečnosti nenáleží. Musíme to předat dál, dalším generacím. Musíme pečovat o své partnery a věnovat se lidem, kteří v nás vložili svou důvěru, kteří s námi dennodenně pracují. Nesmíme přestat být vděční lidem, kteří nám pomohli. Tak aby se naše sny změnily v realitu. Já jsem neskutečně šťastný a vděčný a obdivuji tým, který zde dal dohromady a je veden Petrem Křivohlávkem. Rovněž jsem moc vděčný zakladateli Zdeňku Štěpánkovi, bývalé generální ředitelce Ivaně Holkové a Lubomíru Holkovi, duchovnímu otci výživového programu firmy.  A na závěr: Chci vás požádat, abychom dále snili, měli tento sen spolu, pracovali na něm a měli stále na mysli naši komunitu, naše rodiny… abychom si dovedli vytvořit rovnováhu mezi profesním a osobním životem a domnívám se, že v tom je právě to štěstí,“ s pokorou sdělil všem zaměstnancům a spolupracovníkům firmy Carlos Tejedor.

Reportáž z provozu najdete v příštím Krmivářství.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down