09.12.2019 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dcera Schumachera i parkurová legenda okouzlily 121. Fieracavalli

Milovníci koní měli o zábavu postaráno, 7. až 10. listopadu se na výstavišti Veronafiere uskutečnil již 121. ročník mezinárodní výstavy koní Fieracavalli. Odborníci ocenili práci s koňmi v podání akademie Fieracavalli, fanoušci sportu zase žasli nad výkony závodníků 19. Jumping Verony a širokou veřejnost dojalo tematické vystoupení dcery automobilového závodníka.

Jezdecká legenda Michel Robert připravil v rámci akademie Fieracavalli kurz přirozené jízdy. Žádná magie nebo šepot, ale vzájemné porozumění a důvěra mezi jezdci a koňmi, to je jeho výcviková filozofie. To, že Robert není ani v 71 letech žádným teoretikem, se ukázalo jen krátce po skončení kurzu, kdy se postavil na start ostrého rychlostního závodu. Nakonec skončil na úctyhodné třetí pozici za zlatou Jessicou Springsteen (USA) a stříbrným Albertem Zorzim (Itálie).

Nejen rychlost vládla Veroně

Mezinárodní jezdecká federace přislíbila Veroně konání oblíbeného skokového závodu Světového poháru až do roku 2022, a tak se letošní už 19. ročník Jumping Verony konal v příjemně uvolněné náladě. Díky úspěchu v závodě se Scott Brash (Velká Británie), Darragh Kenny (Irsko) a Steve Guerdat (Švýcarsko) nominovali do finále v Las Vegas, které se uskuteční v dubnu příštího roku. Verona se zároveň s Římem uchází o pořádání Světových jezdeckých her za tři roky.

Westernové číslo předvedla jezdkyně se slavným příjmením

Příjmení Schumacher není známo pouze ve světě rychlých kol, ale i reiningu. Gina Maria je dcerou známého Michaela Schumachera a ve Veroně vzdala hold svému otci tematickým vystoupením. Dvaadvacetiletá jezdkyně ve freestyle vystoupení vyjela přestrojena za formuli a v sedle předvedla show F1 včetně výměny pneumatik. V předchozích dnech Gina získala titul šampiona v reiningové soutěži Element Masters Premiere.

Ve 12 uzavřených halách a čtyřech venkovních pavilonech byl připraven program jak pro rodiny s dětmi, tak pro obchodníky a nadšené fanoušky koní. Na 750 vystavovatelů z 25 zemí mělo možnost představit 2400 koní 60 světových plemen. Nechyběla ani expozice propojující umění a koně plná obrazů, soch a architektury. Kromě soutěží a výstav byla možnost připojit se k jednomu z večerních programů, mezi kterými byl například večírek ve westernovém stylu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down