22.06.2017 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

De Heus již 10 let na našem trhu

Společnost De Heus Animal Nutrition započala své aktivity na území České republiky na jaře roku 2007.

Na začátku května uplynulo 10 let od vstupu De Heus na český trh, kdy došlo k odkupu firmy Slavkovské krmné směsi sídlící v Bučovicích na jižní Moravě. Tato společnost měla výbornou reputaci zejména v prestarterech pro selata a také v krmivech pro králíky a drůbež. Na jaře 2009 pak proběhla další akvizice, a to bývalé společnosti Zemědělské služby Běstovice, nacházející se u Chocně ve východních Čechách. Tím proniklo De Heus také na trh krmných směsí pro skot a koně. Sloučením uvedených dvou firem pak od začátku roku 2010 vznikla současná De Heus a. s., která doposud každým rokem roste, a to ze 71 000 tun vyrobených v roce 2007 až po loňských 280 000 tun. Letošní plán se blíží hranici 300 000 tun krmiv, a to ve dvou výrobnách. Tímto parametrem je De Heus jedničkou na českém trhu, což je způsobeno také otevřením zcela nové výrobny krmných směsí v Běstovicích v roce 2015. Jedná se o továrnu s nejmodernějším zařízením a s nejvyšší roční kapacitou (až 200 000 tun) na území bývalého Československa. Tento významný počin dokládá rychlý rozvoj společnosti De Heus během posledních 20 let, kdy se z výrobce působícího pouze na nizozemském trhu stal významný hráč na mezinárodním trhu krmiv.

V současnosti má De Heus a. s. v České republice stále dvě továrny na výrobu krmiv. Výrobna v Marefách u Bučovic má výrobní kapacitu 150 000 tun ročně. Zde je i sídlo české pobočky. Druhá továrna je, jak již bylo uvedeno, v Běstovicích u Chocně. Krmiva z obou závodů jsou určena primárně pro český a slovenský trh. Celkově zaměstnává De Heus v ČR více než 150 lidí.
De Heus a. s. (Česká republika) je součástí mezinárodní krmivářské společnosti De Heus Animal Nutrition. Tato původem nizozemská společnost byla založena v roce 1911 a v současnosti patří mezi TOP 15 světových výrobců krmiv pro hospodářská zvířata. S výrobními podniky v Nizozemsku, Vietnamu, Brazílii, Polsku, České republice, JAR, Španělsku, Portugalsku, Myanmaru (bývalá Barma), Egyptě a Etiopii se celosvětově řadí mezi klíčové hráče. Aktivně se podílí na rozvoji a pokroku zemědělství ve všech oblastech, kde je aktivní. Společnost zaměstnává celosvětově více než 4200 zaměstnanců. Hlavní sídlo společnosti je v nizozemském městě Ede.*

Podle tiskové zprávy

-red-

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down