11.05.2016 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Delacon vyrábí v nové výrobně

Na veletrhu Animal Vetex nechyběla ani společnost Delacon CZ ze Šumperka, na českém trhu známý výrobce fytogenních krmných aditiv. Společnosti se podle slov vedoucích představitelů daří růst i přes nepříznivý vývoj sektoru živočišné výroby.

 

Na Animal Vetexu společnost prezentovala svou nabídku pro všechna hospodářská zvířata.

„Obchodní strukturu máme rozdělenou na prodej do monogastrů, skotu a export. Delacon CZ rovněž řídí veškeré obchodní aktivity našich poboček a distributorů ve střední a východní Evropě pod názvem Delacon CEE,“ uvedl Ing. Petr Šafránek, obchodní a marketingový ředitel společnosti.

Celkem Delacon CZ v tuto chvíli zaměstnává 34 lidí. To nepředstavuje pouze lidi spojené přímo s obchodem či nutnou administrativu, ale rovněž zaměstnance testační stanice ve Stošíkovicích na Znojemsku a i nově postavené výrobny krmných aditiv v téže  lokalitě, která byla v září 2015 uvedena do provozu. „Již nyní na této výrobně vyrábíme 160 tun aditiv měsíčně, a chystáme se tuto výrobu ještě znásobit. Největší podíl na výrobě má výrobek Fortibac,“ přidal se do rozhovoru Ing. Bohumír Šimerda, jednatel společnosti Delacon CZ.

Fortibac je určen k podpoře vývoje, integrity a funkce trávicího traktu. Aktivní složkou je komplex modifikovaných organických kyselin (s krátkým a středním řetězcem). Modifikace - chemická vazba do neutrální formy – zajišťuje stabilitu a účinek i v prostředí s vyšším pH (střevní trakt), na rozdíl od volných organických kyselin nebo jejich polárních solí, účinných pouze při nízkém pH (ve voleti a v žaludku). Pouze zdravý trávicí trakt a efektivní proces trávení umožní maximální využití živin krmiva pro růst a produkci.

„Převážná část výroby Fortibacu je exportována jako antibakteriální složka výrobku Biostrong Forte, nebo jako samostatný výrobek do různých zemí světa. Hlavní cílovou zemí je nyní USA, kde se firmy chystají na zákaz používání antibiotik od ledna příštího roku,“ vysvětlil Ing. Petr Šafránek, který dodal, že dalším významným výrobkem je Fortisob Phyto - vícesložkový přípravek pro eliminaci negativního vlivu mykotoxinů na hospodářská zvířata. „Právě vlastní testační stanice nám značně pomáhá při vývoji nových aditiv a jejich kombinací.“

I přes složitou situaci v živočišné výrobě se nám daří udržovat růst firmy a to nepochybně díky vlastní testační stanici, ale i vlastní výrobně. V loňském roce jsme rovněž rozšířili management kvality, kdy jme certifikaci FAMI QS doplnili ještě certifikací GMP+,“ dodal Ing. Bohumír Šimerda.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down