07.09.2023 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Den Zemědělce – Kámen 2023

Vážení vystavovatelé, vážení zemědělci,

dovolte, abychom vás pozvali na tradiční polní výstavu Den Zemědělce v obci Kámen – celostátní výstavu a především aktivní předvádění práce zemědělských strojů. Na základě požadavku vystavovatelů jsme nově zařadili sekci živočišné výroby, ukázky práce lesních traktorů a vyvážeček, elektromobilů a tradiční součástí jsou ukázky zahradní a komunální techniky.

Výstava proběhne ve dnech 13. a 14. 9. na polním letišti v obci Kámen, tradičně ve spolupráci s domácím zemědělským podnikem VOD Kámen. Věříme, že počasí nám bude přát a že budeme mít možnost ve středu 13. 9. společně s vystavovateli předvést práci sklízecích mlátiček, přičemž se pokusíme o zápis do České knihy rekordů v největším počtu sklízecích mlátiček na jenom poli. Následně, a prvně v historii Dne Zemědělce, budou probíhat souběžně předvádění různých druhů zemědělské techniky, a to jen proto, aby bylo možné předvést celkově více strojů a aby si každý návštěvník přišel na své a měl pestřejší program. Ve středu 13. 9. se bude program týkat manipulátorů a pásového zpracování půdy, v horní části letištní plochy pak bude připraven polygon pro lesní techniku, komunální techniku a elektromobilitu. Ve čtvrtek 14. 9. jsou hlavním tématem žací stroje, následovat bude na připraveném polygonu předvádění postřikovačů a souběžně pak aplikace kejdy do půdy. Program předvádění strojů bude ukončen vždy po 12. hodině, aby měli návštěvníci výstavy následně dostatek času věnovat se technice, která je zaujala, nebo kterou si chtějí sami vyzkoušet.

Letošní ročník výstavy doplní malá kolekce skotu českého strakatého plemene ve společném prostoru přehlídek hybridů kukuřice, to v dolních prostorách letiště. Zmíněný polygon pro předvedení lesních traktorů a vyvážeček bude společně s ukázkami prací komunální techniky, OZE a elektromobilů zase v horní části letiště, tato témata se současností i budoucností zemědělství úzce souvisí.

A co ještě lze na výstavě v Kameni zažít? Tradicí je tombola o čtyřkolky, ukázky práce s koňmi, historická technika v čele s motorovým pluhem Excelsior, které vám přivezou a předvedou pracovníci Muzea zemědělské techniky v Čáslavi. Dobré jídlo a pití je samozřejmostí a to nejen proto, že VOD Kámen si na výstavě bude připomínat 30 let své existence.*

Za organizátory

Martin Sedláček, ředitel vydavatelství Profi Press s. r. o.

Marian Bílý, předseda VOD Kámen

Marian Mrug, obchodní ředitel vydavatelství Profi Press s. r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down