02.10.2003 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Derby vyhrál těsně Rayonora F

(kře) - 11. České klusácké derby s celkovou dotací 500 000 Kč bylo nesmírně dramatické. Haron ze Stáje SIAM (vlevo) vedl do poslední chvíle, ale cílová fotografie potvrdila, že Rayonora F (vpravo) byl nakonec o pár centimetrů šťastnější. Vítězný valach reprezentuje stáj Jokr a v sulce měl svého trenéra Jaromíra Kotáska. Rayonora F se narodil v Nizozemsku a má původ Hayo Oldenson – Kandanora F (po Worthy Boy Laren). Jeho chovatelem je Peter Rinkes.
Pikantní jistě je, že vůbec první vítězství své kariéry oslavil nizozemský hnědák až v derby! Předtím si odnesl třetí místo ze slovenského ekvivalentu tohoto vrcholu čtyřletých klusáků.
Druhý Haron pochází z Německa, třetí Tussy Skal (Kroupa Kyselovice) zachránila čest domácího chovu – přesněji Zemského hřebčince Tlumačov.
Rayonora F překonal v derby na chuchelské dráze i osobní časový rekord, když zaklusal v přepočtu jeden kilometr za 1:18,092 minuty.
Nizozemský hnědák jako dvouletý vůbec nestartoval a loni absolvoval sedm startů, ze kterých „vytěžil“ tři dotovaná místa a konto se mu zvětšilo o nic neříkajících 57 500 Kč. Rayonora F na sebe poprvé trochu víc upozornil letos v polovině května v bratislavském Memoriálu Ing. Benického (5.) a potom už stoupal jen a jen vzhůru: čtvrtý v Memoriálu Ing. Kukučku (Bratislava), třetí v již vzpomínaném Slovenském klusáckém derby a potom „stříbrný“ v kvalifikaci pro České klusácké derby.
Stálý partner čerstvého derby – vítěze Jaromír Kotásek vyhrál nejprestižnější český dostih už potřetí (1998 Limon, 1999 Mirage Dakota).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down