21.04.2017 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Desáté narozeniny obchodní organizace vlastněné chovateli

V areálu centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem ve čtvrtek 20. dubna chovatelé strakatého skotu oslavili desáté výročí od založení společnosti Cattle Market, s. r. o. Jde o dceřinou společnost Svazu chovatelů českého strakatého skotu, z. s.

Před deseti lety se rozhodlo vedení Svazu chovatelů českého strakatého skotu o založení obchodní společnosti. Jak připomněl jeden ze spoluzakladatelů doc. Josef Kučera, původní myšlenka byla založit internetový portál pro obchod s dobytkem. Později se společnost vyvinula ve významného hráče na trhu a dnes přináší chovatelům strakatého skotu významný zdroj příjmů.

Na akci se předávali z rukou vedení Svazu chovatelů českého strakatého skotu všem významným producentům skotu, odběratelům ze zahraničí a důležitým pracovníkům Cattle marketu upomínkové dárkové koše, soudky lihovin a květiny. V zrekonstruovaném areálu statku rodu Mitrovských, naposledy školního statku v Bystřici nad Pernštejnem, se jedlo, pilo, hodovalo až do samého rána.

Chovatelskému setkání předcházel seminář na téma masná užitkovost strakatého skotu. Přednášející Jan Anrýsek, Soňa Šlosárková, Marek Bjelka a Jirka Kostkan připomněli přítomným důležité aspekty výkrmu skotu v souvislosti s odchovem telat, růstovou schopností, plemennou příslušností a třeba i doplňků výživy a v neposlední řadě kvalitou masa. Více bude v Našem chovu 6/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down