20.04.2022 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dlouholetý předseda holštýnského svazu předává funkci

Ing. Karel Horák, který vykonával funkci předsedy Svazu chovatelů holštýnského skotu ČR, z. s., 23 let, se rozhodl v nadcházejících volbách již nekandidovat.

Dne 12. dubna se v na farmě rodiny Horákových v Choťovicích u Žehuně konalo neformální rozloučení s Karlem Horákem. Přijeli sem zástupci chovatelů holštýnského skotu i státních institucí, i delegace ze Slovenska v čele s předsedou představenstva Slovenské holštýnské asociace Ing. Vladimírem Chovanem.

„Dovolte mi, abych využil této možnosti a po 23 letech v čele našeho svazu se s vámi rozloučit. Rozhodl jsem se v dubnových volbách již nekandidovat a pomyslné kormidlo předat někomu dalšímu. Rád bych poděkoval místopředsedům, předsedovi revizní komise, řediteli i tajemníkovi a dalším pracovníkům svazu za špičkovou a korektní spolupráci. Velice si této spolupráce vážím a bylo mi ctí s nimi spolupracovat. Pracoval jsem rád ve prospěch našeho svazu a zadostiučiněním byly výsledky našich chovatelů na české, evropské, ale i světové úrovni. Spolupracoval jsem celkem s 13 ministry zemědělství. Pro dokreslení pouze jeden údaj. V roce 1999/2000 byla užitkovost holštýnského skotu v ČR 6490 kg mléka. V roce 2021 byla užitkovost již 10 440 kg mléka. Naši chovatelé se za více než 30 let propracovali mezi nejlepší chovatele na světě. Přeji všem chovatelů holštýnského skotu hodně úspěchů v této složité době,“ pronesl Karel Horák.

V nadcházejících volbách budou ze stávajícího výboru kandidovat Ing. Jan Berka (Seneco, spol. s r. o.) a Ing. Josef Diviš (Selekta, a. s., Pacov) a další členové. Očekává se však také mohutné posílení novými kandidáty. Ze zvolených členů výboru bude vybrán předseda.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down