Do praxe v příštím roce

Inovativní prototyp DairyProQ od GEA způsobil na veletrhu Euro Tier v roce 2012 značný rozruch, navíc byl oceněn zlatou medailí DLG. Od té doby společnost GEA Farm Technologies posunula vývoj modulu automatického dojicího místa zase o kus dál. V roce 2015 ho uvede na trh.

Aplikační řešení, která dnešní farmáři vyžadují: Od designu a plánování stájí a konceptů farem až ke každodenním úkonům spojeným s managementem stáda a celé farmy.

Dojicí místo DairyProQ dělá všechny kroky v průběhu dojení zcela automaticky: od nasazení přes očištění struků (predippování), jakož i analýzu oddojku, samotné dojení a dippování po dojení až ke snímání strukových pouzder. Součástí tohoto procesu je i mezidezinfekce strukových návleček a jejich vnější očištění mezi jednotlivými dojeními. Jedinečnost systému DairyProQ spočívá v tom, že každé dojicí místo je osazeno modulem, který dělá veškeré úkony zcela samostatně (autonomní systém). Toto individuální, kompaktní a prostorově úzké řešení umožňuje farmářům kdykoliv bezproblémový přístup ke zvířeti. Díky kontinuálnímu průběhu dojení, a tím i zvýšení průchodnosti je uvedený modul dojicího místa vhodný zejména pro větší provozy.

Od roku 2013 probíhá neustálé testování DairyProQ. Vedle dojicího systému s dvaatřiceti dojicími místy bude nyní uvedena do provozu ještě druhá testovací farma se čtyřiceti moduly dojicího místa. Inovativní koncept servisu umožňuje provádět údržbu během provozu, což zaručuje takřka nepřetržitou funkčnost zařízení a optimalizuje spotřební náklady a náklady na údržbu. K tomu budou prodejci a odborný personál náležitě proškoleni a certifikováni. V roce 2015 již bude možné ve vybraných zemích uvést do provozu DairyProQ o velikostech od 28 do 80 dojicích míst.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *