20.10.2021 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dojírna plná mnoha vylepšení

Vracíme se na Národní výstavu hospodářských zvířat do Brna, kde řada firem představila své novinky, které se podařilo vývojářům uvést na světlo světa a zatím nebyly nikde prezentovány. Poprvé v ČR představila společnost DeLaval kruhovou dojírnu s označením E300.

Jak uvedl Ing. Pavel Kupka, marketingový manažer DeLaval ČR, společnost DeLaval tento rok představila novinku, která se snaží více přiblížit současným požadavkům mléčných farem: „Při nedostatku pracovníků v tomto sektoru může být nová externí kruhová dojírna s označením E300 zajímavým řešením. Díky moderním technologiím, jako je robotické rameno na dezinfekci struků TSR a unikátním technickým řešením Fast Bail a Fast exit, se liší od ostatních externích kruhových dojíren na našem trhu. Originální je také úhel stání dojnic na platformě kruhu. Oproti standardnímu kolmému stání dojnic jsou u kruhové dojírny E300 dojnice postaveny šikmo pod úhlem 15 stupňů.

Tyto drobné inovace zaručují hladký nástup a výstup dojnic z platformy a snadnější přístup obsluhy k vemeni. Výsledkem je plynulý průběh dojení s vyšším počtem podojených krav za hodinu ve srovnání se standardním řešením.

„To společně s revolučními novinkami v dojení Flow-Adjusted Stimulation a Flow-Adjusted Vacuum vede u externí dojírny E300 ke snížení nároků na obsluhu. Dojírnu E300 do velikosti 40 stání je možné provozovat pouze s jedním dojičem při zachování vysoké průchodnosti. Robotické rameno na konci dojení vybavené 3D kamerou zajišťuje velice přesnou, až 99% dezinfekci struků při ekonomické spotřebě dezinfekčního přípravku 7 až 10 ml na jednu dojnici podle typu přípravku,“ popsal Ing. Kupka možnosti dojírny.

Více přineseme v Našem chovu 12/2021.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down