12.08.2022 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dotace na ověřování původu

Nejpozději do 1. 10. 2022 mohou chovatelé podávat žádost o podporu na ověřování původu v rámci dotačního programu 2.A.a.1.

Podpora majiteli plemenného býka a dárkyně embrya u skotu, schválené příslušným uznaným chovatelským sdružením v daném roce pro stanovení DNA typu za účelem ověření původu potomstva. Týká se plemenných býků používaných v plemenitbě a dále pak býků nově zařazovaných do plemenitby (v tomto případě včetně stanovení DNA jejich matek, u býků masných plemen v období od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2022), podpora osobě, která zajistí analýzu pro stanovení genomické plemenné hodnoty plemenného skotu, schváleného příslušným uznaným chovatelským sdružením, podpora majiteli kance zapsaného do plemenné knihy za stanovení DNA typu pro účely ověření jejich původu. Týká se plemenných kanců používaných a nově zařazovaných do nukleových a rezervních chovů.

Pro účely tohoto dotačního programu se chovatelem rozumí subjekt (fyzická nebo právnická osoba, v jejímž chovu se zvíře narodilo, nebo která je jeho majitelem nebo držitelem), kterému vznikly náklady na předmět podporované činnosti. 
Žadatelem o podporu může být subjekt splňující kritéria mikropodnik, malý a střední podnik dle definice uvedené v Příloze I nařízení Komise (EU) č. 702/2014, což příjemce podpory dokládá Čestným prohlášením o splnění kritéria malého a středního podniku. Při sledování velikosti podniku   je třeba vycházet rovněž z Uživatelské příručky k definici malých a středních podniků vydané EK.
Více na https://www.cmsch.cz/novinky/dotace-na-overovani-puvodu-dotacni-program-2-a-a/

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down