22.03.2022 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Drbadlo pro krávy je populární

Společnost DeLaval nedávno prodala 100 000. kus výkyvného drbadla pro krávy. Na oslavu představila inovovaný model.

100 000. drbadlo vlastní Sophie a Christopher Lodeovi, majitelé farmy Basse Moriere ve Francii. "Drbadlo DeLaval jsme si vybrali především kvůli míře pohodlí, které kravám poskytuje. Také ho známe nejlépe, na farmách ho vídáme nejčastěji, dobře spolupracujeme s prodejcem v naší oblasti," říká Christopher Lode.

V souladu s milníkem 100 000 prodaných kusů uvádí nyní společnost DeLaval na trh svou patentovanou verzi pro rok 2022, DeLaval výkyvný kartáč pro krávy SCB3. Tato inovovaná verze je navržena tak, aby byla ještě robustnější a aby se snadněji instalovala. "Kromě toho jsme zredukovali množství obalového materiálu, takže se nám nyní do jednoho kamionu vejde o 30 % více drbadel, což znamená menší četnost přeprav," říká William Eriksson, solution manažer pro danou problematiku.

Stejně jako předchozí verze, je i toto drbadlo navrženo tak, aby zlepšovalo zdraví, pohodu a životní podmínky krav. Vědecké studie prokazují, že i toto může přispět ke zvýšení produkce mléka. "Krávy si samy zvolí, kdy se chtějí podrbat, a kartáč drbadla začne při kontaktu s krávou rotovat. Volně se vychyluje všemi směry a také štětiny mají správnou délku a tvrdost, aby stimulovaly krevní oběh zvířete a zároveň pomáhaly kravám, aby zůstaly čisté a klidné," popisuje Eriksson.*

Zdroj DeLaval

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down