07.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Exponáty oceněné Zlatým klasem

Během letošního agrosalónu Země živitelka bylo do soutěže o nejlepší vystavený exponát Zlatý klas v kategorii Živočišná výroba přihlášeno šest exponátů, přičemž čtyři z nich prestižní ocenění získaly.

Oceněn byl hřebec 2915 Generale Albuza XI, přihlašovatel Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Generale Albuza XI je typický starokladrubský hřebec kratšího obdélníkového rámce, s klabonosou hlavou, vysoko nasazeným, středně dlouhým krkem a pravidelným fundamentem s výbornou mechanikou pohybu. Hřebec má velmi dobrý charakter a výbornou ochotu k práci. Je zapřahán do různých typů zápřeží, úspěšně soutěží ve dvojspřeží a jezdecké drezuře, vystupuje v ukázkách s jezdkyní v dámském sedle.

Zlatý klas získal i Mobilní kurník Quramo Q 100, přihlašovatel N&N Košátky s. r. o. Mobilní kurník Quramo Q 100 je určený pro chov nosnic ve volném prostranství, splňuje podmínky welfare. Vhodný je pro malé podniky v rámci rozšíření nabízeného sortimentu živočišných komodit. Oceněn byl také exponát Delta II s odkládacími shrnovacími lopatami, přihlašovatel FARMTEC a.s. Zařízení slouží k rychlému a efektivnímu vyhrnování výkalů ve stájích pro skot se středovým propadem, a to s využitím dvou jednostranných shrnovacích lopat na jedné chodbě. Poslední Zlatý klas v této kategorii získala Kolekce plemenného skotu ČESTR po býkovi WERT, přihlašovatel Reprogen a.s. (chovatel AGRA Březnice a.s.). Kolekce šesti jalovic odpovídá chovnému cíli českého strakatého skotu. Jejich předností je výrazný kombinovaný užitkový typ s velmi dobou kapacitou těla, výborným osvalením a korektními končetinami. Jalovice jsou po plemenném býku HG 497 WERT, který byl vydražen na aukci v Rakousku. Celá kolekce plemenných jalovic je ukázkou vynikající šlechtitelské práce ve šlechtění českého strakatého skotu oprávněnou organizací REPROGEN, a.s Planá nad Lužnicí. Chov českého strakatého skotu v AGRA Březnici a.s. je svazem chovatelů uznán za šlechtitelský.*

Více se o oceněných exponátech dočtete v Zemědělci č. 36.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down