01.10.2003 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Expozice plná novinek

Bauer-Agromilk je jednou ze společností, které se na letošním třicátém ročníku výstavy Země živitelka prezentovaly rozsáhlou plochou, na níž mohli návštěvníci vidět reprezentativní průřez technologiemi pro dojnice, prasata a drůbež. Návštěvníky zaujala především mini-mlékárna s praktickou ukázkou výroby sýrů.

Tato mlékárna známá pod značkou Inventa je schopná vyrobit jakékoliv mlékárenské výrobky v souladu s platnými normami. Veškeré tepelné procesy lze ovlivňovat ručně nebo automaticky s denním výkonem zpracování až 1000 litrů mléka. Zástupce společnosti Ing. František Vetýška představil mimo jiné i výseč z kruhové dojírny s inovovaným podvozkem: „Tento inovovaný prvek zajišťuje tichý chod, minimální tření a vysokou spolehlivost celého systému“, uvedl.
Společnost Bauer-Agromilk provozuje na českém i zahraničním trhu všechny známé typy technologie dojení. Systém měření mléka a identifikace pomocí pedometrů dodává od izraelské firmy S.A.E. Afikim. S ní spolupracují na společných zakázkách v zahraničí - letošní největší dojírna o kapacitě 2 x 28 dojnic byla instalována v Číně. Expozici doplňoval i malý pojízdný dojicí stroj vhodný maximálně 15 krav nebo k použití v porodně větší stáje. Na výstavě se prezentovaly i výrobky zajišťující napájení zvířat, temperovaný výklopný nerezový napájecí žlab s potřebnou kapacitou pro všechny kategorie skotu i prasat.
Někteří návštěvníci sotva uhýbali před proudem jemné mlhy pocházejícím z klimatizačního zařízení instalovaného v prostoru nad plochou. Podle slov ing. Vetýšky našla tato technologie a další systémy nucené ventilace zvláště v letošním parném létě plné uplatnění u mnoha zemědělských podniků při eliminaci tepelných stresů, zejména u dojnic. Za zmínku stojí i nabídka stájových matrací kvalitativně srovnatelných s ostatními dodavateli, ale podle slov ing. Vetýšky s výhodnější cenou. Velkou pozornost upoutávala hydraulická odklízecí lopata pro zajištění kompletního kejdového hospodářství. Další novinkou je porodní klec pro prasnice disponující specifickými stavitelnými rošty.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down