Fanatička má šanci získat titul

Letošní titul absolutní šampiónky národní holštýnské výstavy v Přerově získala red holštýnská plemenice Fanatička č. 123019 z chovu Meclovské, a. s., po otci Fanatic RED 343, otec matky Jump RED 236. Nyní byla zařazena prestižním časopisem Holstein International do klání o světovou šampiónku plemene.

Holstein International je měsíčník, který se zaměřuje na šlechtění holštýnského plemene. Během desetileté tradice si získal respekt a je považován za prestižní periodikum. Vydává se v pěti světových jazycích. Obsahuje rozbory složení selekčních indexů, trendy ve šlechtění, komentáře a názory předních osobností ve šlechtění a praktických chovatelů.
Časopis pořádá anketu, ve které předplatitelé z celého světa neanonymním hlasováním rozhodují o „světové“ šampiónce plemene. Do soutěže časopis zařazuje omezenou skupinu vítězek národních výstav předních holštýnských zemí. V loňském roce byla tato anketa uspořádána pro red holštýnské krávy a vyhrála s velkým náskokem americká plemenice Macs-Acres Fannie-Red EX-94.
V letošním druhém ročníku byla do této prestižní ankety časopisem zařazena vítězka naší národní výstavy v Přerově. Časopis uvádí, že půjde o velice vyrovnané soupeření. Kráva z Meclovské zemědělské, a. s., Meclov Fanatička VG 88 se uchází o přízeň společně s red šampiónkami Kanady, Dánska, Francie, Německa, Lucemburska, Švýcarska, Nizozemska a USA. Znamená to mimořádný úspěch chovatele a chovu holštýnského plemene v ČR, který je o to významnější, že zvíře je z převodného křížení.
Tento úspěch svědčí o tom, že zvířata z ČR dokáží obstát v mezinárodní konkurenci. Naostro si tuto konkurenci vyzkouší na Evropském holštýnském šampionátu, který se uskuteční 31. 5 až 1. 6. 2006 v německém Oldenburgu v rámci soutěže zemí. Nominována je každou zemí pětice krav, které reprezentují plemennou knihu země. Svaz chovatelů holštýnského skotu jako nositel plemenné knihy holštýnského plemene v ČR se bude ucházet o účast v této soutěži. Věříme, že ve spolupráci s předními chovateli se podaří sestavit skupinu krav, která bude důstojně reprezentovat chov plemene v naší republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *