28.01.2022 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farm to Fork – výsledky studií nepřesvědčily

Další týden debat o studiích Farm to Fork v Bruselu skončil... potřebou dalších studií! Tento týden se evropské zemědělské zprávy opět částečně točily kolem otázky studií o dopadu strategie Farm to Fork, ať už jde o slyšení s Julienem Denormandiem v Evropském parlamentu nebo oficiální zveřejněním dvou studií univerzity ve Wageningenu, z nichž jedna se  věnovala dopadům na odvětví živočišné výroby.

Nejvýznamnější událostí týdne však byla úterní debata na toto téma v Evropském parlamentu. Pokud bychom měli z dvouhodinové debaty vybrat jedno tvrzení ke shrnutí, byl by to závěr předsedy zemědělského výboru Norberta Linse: „Studie , které jsou již na stole, přinášejí různé úhly pohledu, což je užitečné, ale potřebujeme dopadovou studii (od Evropské komise)“. Takže potřebujeme další studie.

„Studie dopadu každého z legislativních návrhů neposkytnou žádný pohled na to, co se skutečně zítra stane v našich stájích, na našich farmářských finančních účtech a s cenou na pultech. Na druhou stranu je těžké od Komise slyšet, že provedení takové studie nebude proveditelné. Pokud dokážete stanovit cíle politiky tohoto rozsahu, měli byste být schopni posoudit jejich dopad,“ okomentoval situaci Jean-Pierre Fleury, předseda Copa-Cogeca WP pro hovězí a telecí maso a chovatel skotu plemene charolais z Morvanu, Francie.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down