19.05.2002 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmtec: Od projektu až ke stáji

Průřez celým výrobním programem firmy nabídla návštěvníkům Techagra expozice táborského Farmtecu, společnosti která se věnuje stájím a technologiím skutečně od začátku až do konce, tedy od projektové dokumentace až po dokončení stavby či vybavení stáje poslední napáječkou nebo drbadlem.

Zájemci mohli shlédnout všechny segmenty výroby včetně ukázek projekční činnosti i velký počet fotografií z již realizovaných akcí.
Mezi prezentované novinky patří zejména automatický krmný box pro prasnice BKAP na suché krmení, který vychází z původního modelu krmného boxu, v porovnání s ním má ale zpevněnou konstrukci a selekční část, ve které je možné prasnice selektovat (lze využít automatického barevného značení pro vytřídění prasnic). krmný box je určen pro skupinový chov prasnic do 24 kusů, jeho součástí i identifikace prasnic, která má návaznost na počítačové řízení stáda (FASTOP), což umožňuje například zpětnou individuální kontrolu spotřeby krmiva apod.
Po premiéře dojírny pro ovce, která se konala v loňském roce na Agrokomplexu v Nitře, přichází Farmtec z další nabídkou pro chov ovcí, a tou je mobilní ovčí dojírna. Podle slov zástupce společnosti pro public relation Bc. Martina Křivky, předčil hlavně na Slovensku zájem o tento typ dojení všechna očekávání.
Stájím pro skot je určena lanová shrnovací lopata, vhodná pro rekonstruované stáje i novostavby, se snadnou přizpůsobivostí různým druhům ustájení. Systém je vhodný i do nezateplených stájí, kdy automatická změna režimu při poklesu teploty omezí možnost přimrzání. Velkému zájmu se těšila i nová bouda pro telata s krmítky schovanými pod stříškou, takže telatům do krmení neprší.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down