02.11.2011 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fieracavalli 2011

Praha, 2. listopadu 2011 – 113. veletrh agroturistiky a jezdectví Fieracavalli, který zítra začíná ve Veroně, se bude letos konat pod patronátem prezidenta Italské republiky Giorgia Napolitaniho. Obyvatelé Verony a zahraniční návštěvníci se i letos mohou těšit na bohatý program doplněný o zábavná show a doprovodné exhibice.

Verona je tím pravým městem pro všechny milovníky koní. Tradice veletrhu a Fieracavalli sahá až do roku 1897. Tehdy šlo o významný koňský trh. Dnes platí za jednu z nejvýznamnějších událostí v Itálii, kam se sjíždějí statisíce návštěvníků z celého světa, několik set vystavovatelů a tisícovka domácích i zahraničních novinářů.      

Galavečer, který se tradičně koná na začátku veletrhu, se letos ponese v duch 150. výročí sjednocení Itálie. Speciální show s názvem Oslava režíroval Antonio Giarola, významný režisér divadelních her, baletních a tanečních vystoupení. Diváci uvidí historické výjevy, dobové kočáry, uslyší fanfáry, to vše ve velkém stylu a za účasti  mnoha domácích i zahraničních umělců.

Verona a Fieravalli by již neobešly bez vyhledávané mezinárodní soutěže Jumping Verona kde své dovednosti předvádějí ti nejlepší jezdci světového poháru Rolex FEI. Soutěž se bude letos konat již pojedenácté.

Oblíbenou atrakcí Fieracavalli je Dětská vesnice (letos umístěná do haly 7), do níž se tento rok chystá 15 základních škol. Více než 1500 dětí se zde díky atraktivnímu vzdělávacímu programu dozví spoustu zajímavostí o koních a chovatelství, případně si bude moci vyzkoušet i jízdu na koni.    

Více na www.fieracavalli.com

Podle tiskové zprávy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down