03.11.2016 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fieracavalli již brzy

118. veletrh agroturistiky a jezdectví Fieracavalli se koná od 10. do 13. listopadu 2016 v italské Veroně. Jedna z nejstarších show proběhne na Pizza di Siena.

Každoročně se do Verony sjíždějí statisíce milovníků koní. Jedná se o více než stoletou tradici, kdy se na místním trhu poprvé uskutečnila koňská show. Dnes tato čtyřdenní show patří k nejvýznamnějším událostem v Itálii a podporují ji významné italské instituce. Na výstavní ploše 130 000 m² se letos představí 760 vystavovatelů  ze 24 zemí. K vidění budou tři tisíce koní 60 plemen. Prezident Maurizio Danese slibuje na 200 akcí, které zahrnují sportovní soutěže a exhibice.

Pro Itálii představuje chov koní a jezdectví významný ekonomický potenciál,  a to především ve spojení s turistikou a gastroturistikou. Turistice je letos věnována celá hala.

Fieracavalli se však stále zaměřuje především na sport samotný. Proto se i letos návštěvníci mohou těšit na Jumping Verona, jediné parkurové skokové závody Longines FEI World Cup na italské půdě. Součástí je i westernová disciplína.

Westernová show láká především děti, pro něž je připravena zábava v samostatném pavilonu. Nechybí ani Street food festival se širokým výběrem nejlepších italských pochoutek.

Po celou dobu veletrhu je zvířatům k dispozici 24hodinová veterinární služba s etických a vědeckým dohledem. Partnerem této služby je Islander Project, který je autorem projektu adopcí týraných koní a oslů.*

Pro více informací kontaktujte:

Pavlína Perlíková,

p.perlikova@omnimedia.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down