02.06.2023 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Fotovoltaika na farmy

Na letošní výstavě Animal Tech poprvé představila firma BD Tech fotovoltaický systém vhodný pro faremní využití na zemědělských budovách. Firma nabízí kompletní dodávky včetně bateriového úložiště.

Systém společnosti Big Dutchman SunFarm představuje moderní střešní fotovoltaické moduly s komponenty od renomovaných výrobců. Energii získanou ze slunce lze využívat přímo ve stájí nebo dodávat do veřejné sítě.

Jak zmínil ředitel společnosti BD Tech Jan Kozák, výhody systému jsou ve vysoké účinnosti a nízkém dodatečném zatížení střech. Tím není společnost pouze partnerem v dodávkách stájových technologií, ale v projektech zajišťovaných firmou BD Tech může být i dodávka fotovoltaických systémů.

Přebytečnou solární energii nemusí výrobce dodávat do veřejné sítě, ale může ji také skladovat prostřednictvím bateriového systému Big Duchtman. Baterie ukládají energii vyrobenou během slunečního svitu, aby mohla být během noci využita. SunBox je tedy efektivní bateriové úložiště pro téměř jakýkoli fotovoltaický systém. Systém je nastavitelný v blocích po 14 kWh až do požadované kapacity. Vnitřně bezpečné složení baterií s lithium-železo-fosfátovými (LFP) články je robustní a má dlouhou životnost.

Jeden modul má 16 článků o 14 kWh. Napětí modulu je 48 VDC. Velikost moduje je (V x Š x H) 400 x 1300 x 260 mm a hmotnost je asi 100 kg. Očekávaná ztráta kapacity je po 10 000 cyklech pod 20 % při provozní teplotě mezi 5–40 °C.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down