21.05.2003 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Granada, to je kůň!

U nejslavnější překážky České republiky, Taxisova příkopu, byl v pátek 25. dubna odstartován již XXXVIII. ročník seriálu závodů Zlatá podkova prvním kvalifikačním kolem.
Hvězdami pardubické premiéry měla být jezdecká esa nedávné doby – v nejvyšší soutěži konkrétně loňská vítězka Radka Dvořáková (Cavaler Rynárec), nebo Jaroslav Hatla (reprezentant stáje Horse Academy) usilující o start na OH 2004 v Aténách.

Vítězové ovšem přišli odjinud: Zlatou podkovu vyhrála Renata Marková (kůň Taras, stáj JS Remark), ve Stříbrné podkově byl nejlepší Tomáš Kavka (Imága, JO Fojtov) a v Bronzové podkově Miriam Záveská (Treisi 1, Václav Kubišta). Soutěž nadějí se stala triumfem Františka Vídeňského (Ardena, JK Merko Hybrálec).
Absolutní novinkou letošního ročníku je projekt KONĚ 2003 Zlatá podkova, který má obecně zvýšit popularitu seriálu a propagovat produkci domácích chovatelů, testovanou v nejtěžší jezdecké olympijské disciplíně zvané všestrannost.
Exteriérově nejlepším koněm kvalifikace v Pardubicích byla komisí odborníků vyhlášena ryzka Granada 1 z východočeské stáje Chvojka - Stolany. Čtyřletá dcera zastupuje plemeno český teplokrevník a jejím chovatelem je Václav Wimmer z Chrudimi. Klisna oceněná čestným titulem Kůň Zlaté podkovy 2003 pochází ze spojení 631 Charleston s. v. – 42/245 Gita (po Konsulent – 7). Majitelem Granady 1 je Pavel Chvojka, jeho syn stejného jména zmíněnou ryzku jezdil v Soutěži nadějí a obsadil s ní nakonec páté místo.
„Granada 1 šla vůbec první soutěž všestrannosti v kariéře, předtím absolvovala jen veřejný trénink. Jsem s jejím sportovním výkonem velmi spokojený a ceny získané za exteriér svého koně si opravdu hodně vážím,“ řekl pro Zemědělce Pavel Chvojka starší.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down