04.11.2018 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Harmonizace evropských bonitérů

V Novém městě na Moravě se uskutečnilo harmonizační setkání evropských bonitérů. Dva dny před národní výstavou v Radešínské Svratce 11. až 12. září 2018 se do hotelu Skalský Dvůr na Vysočině sjeli bonitéři z osmi zemí Evropy. To, že se tato mezinárodní harmonizace konala v České republice, bylo pro nás velkou poctou, navíc zde mnoho účastníků zůstalo i na Národní výstavu českého strakatého skotu.

Hodnocení exteriéru je důležité především z pohledu zdraví a dlouhověkosti zvířat.  Cílem všech společných setkání je zejména sjednocený pohled na každý hodnocený znak a vadu. Výsledky bonitérů jsou neustále analyzovány, aby se eliminovaly jakékoliv subjektivní vlivy. Při harmonizaci se zaměřujeme především na problematické znaky, podrobně procházíme popis jednotlivých znaků a předáváme si zkušenosti se systémem popisu, hodnocení, přenosu dat a vyhodnocení dat v našich zemích.

Na Vysočinu přijeli bonitéři z Německa, Rakouska, Itálie, Slovenska, Slovinska, Maďarska a Polska. Setkání mělo svou teoretickou i praktickou část. Teoretická se konala v hotelu Skalský Dvůr, odborně ji vedli Bernhard Luntz (Německo) a Ing. Johann Tanzler (Rakousko). Každý ze zúčastněných států představil své výsledky, zkušenosti, problémy či návrhy.

Ing. Blanka Dřízhalová,

ČMSCH, a. s.

Kompletní článek - viz NCH 11/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down