08.05.2019 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

HerdOptimizer přichází do Česka

Plošné genomování stád je aktuálně jedním z nejskloňovanějších témat v oblasti chovu skotu. Společnost CRV přináší nadstavbu, která výstupy genomiky převede do praktického využití na straně chovatelů. Exponát přihlášený do soutěže Zlatá medaile Animal Tech.

U příležitosti Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně představí CRV jedinečný nástroj pro chovatele – HerdOptimizer, který získal prestižní ocenění za inovace pro management stáda v rámci světové výstavy World Dairy Expo v Madisonu (Wisconsin, USA).

HerdOptimizer je nejsnadnější, nejrychlejší a nejspolehlivější cestou k vyšlechtění ideálního stáda přesně podle individuálních požadavků každého chovatele. Tento jedinečný nástroj zahrnuje genotypování plemenic, uživatelsky přívětivý software, poradenství vyškoleného odborníka z CRV a napojení na pokročilý připařovací program SireMatch.

HerdOptimizer chovatelům nabízí možnost včasné a přesné selekce zvířat na základě individuálně nastaveného chovného cíle, snížení nákladů na odchov, rychlejší genetický pokrok, upevnění žádoucích znaků (např. bezrohost, A2) a eliminaci nežádoucích, zpřesnění připařovacích plánů díky vyšší spolehlivosti plemenných hodnot či ověření původů zvířat. Program porovnává jednotlivá zvířata mezi sebou a v rámci celého stáda na základě individuálně nastaveného chovného cíle a seřadí stádo podle vlastního selekčního indexu (který si chovatel sám sestaví).*

Kompletní článek najdete v Našem chovu 5, příloha

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down