11.07.2016 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hledáme Nejkrásnějšího koně 2016

Již sedmý ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2016) odstartoval 4. července.

Bude se opakovat shoda odborníků a veřejnosti?

V loňském roce poprvé v historii ankety zvítězil, jak se říká „na plné čáře,“ Starokladrubský vraník Solo Farola XXX (ve stáji známý jako Falco). Vyhrál suverénně VI. ročník internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky (2015) u hlasující veřejnosti a stejně jednoznačně rozhodli vybraní experti o jeho vítězství v Poháru odborníků.

Hlavním cílem celého projektu je propagace, resp. podpora chovu koní v této zemi. Současně by ale měla přispět k omezení zásadního negativního stavu v domácím chovu koní: Ústřední evidence koní ČR a Česká plemenářská inspekce shodně udávají, že jím je značný podíl koní bez plemenné příslušnosti – z nich tvoří značnou část koně bez původu nebo jen s jednostranným původem po matce. Anketa proto zcela úmyslně a výhradně představuje nejkvalitnější reprezentanty jednotlivých plemen, chovaných v ČR.

 

Hlasování bude probíhat celé léto. Tradičně se koně představí po osmi divizích, z nichž do finále postoupí nejlepší spolu s dvěma kandidáty, kteří získají nejvyšší preferenci hlasů vedle již postupujících vítězů.  Finální hlasování proběhne v září a následně budou koně přizváni na slavnostní vyhlášení do Lysé nad Labem v rámci podzimní výstavy koní a všeho co k nim patří Kůň 2016.

 

Internetová anketa je pořádána pod hlavičkou Asociace svazu chovatelů koní ČR a vydavatelství zemědělských titulů Profi Press.  I v letošním roce anketa získala záštitu od Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZČR), dobrovolná stavovská a profesní organizace soukromých zemědělců v České republice. ASZČR je zároveň partnerem Ceny odborníků, v níž nejkrásnějšího koně vybírá deset odborníků na chov koní.

Anketa by se samozřejmě neobešla ani bez mediálních partnerů, kterými jsou hipotematická online média Equichannel.cz, Distanc.cz, Jezdci.cz a zemědělské tištěné tituly Náš chov, Zemědělec a Farmář vydavatelství Profi Press.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down