18.11.2001 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Holubi a drůbež, aneb Peří 2001

Český svaz chovatelů (ČSCH) a Výstaviště Lysá nad Labem společně pořádají akci nazvanou Peří 2001. Jde o V. celostátní výstavu holubů rozšířenou o XIV. výstavu plemenných holubů a V. celostátní výstavu drůbeže spojenou s uznávacím řízením plemenných a rozmnožovacích chovů. Pro veřejnost bude otevřeno v pátek 23. 11 (od 10 do 18 hodin), v sobotu 24.11. (od 9 do 18 hodin) a v neděli (od 9 do 15 hodin).

„Výstava podobného druhu se koná v České republice poprvé, zatímco ve státech západní Evropy jsou už dlouho podobné výstavy každoroční záležitostí,“ vysvětluje Ing. František Šonka, předseda Ústřední odborné komise chovatelů drůbeže ČSCH. Do Lysé je podle jeho slov přihlášeno 3100 holubů a 1500 kusů drůbeže. Vhodným doplňkem bude ukázková expozice Klubu chovatelů bažantů, okrasné vodní drůbeže a holoubků. Samozřejmou součástí akce je prezentace firem nabízejících chovatelské potřeby, zařízení, krmiva a vitamino-minerální doplňky, veterinární přípravky či literaturu.
K ocenění vystavených živých exponátů dojde ve středu 21. 11. bez přístupu veřejnosti. Pro majitele těch nejlepších je připraveno 125 čestných cen a 40 pohárů.
Za letošní vrcholnou chovatelskou událost domácí scény označil Peří 2001 předseda ČSCH Ing. Jaroslav Kratochvíl, CSc. Tento muž byl koncem května zvolen do velmi prestižní funkce – stal se totiž viceprezidentem Evropského svazu chovatelů králíků, holubů, drůbeže a drobných hlodavců: „Považuji to především za ocenění českého chovatelství jako takového a uznání práce svazu především. Také proto se musíme snažit být ve své činnosti ještě lepší. Výstava Peří 2001 k tomu dává příležitost.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down