Zemědělské družstvo Újezd u Uničova hospodaří na výměře 2430 hektarů zemědělské půdy, z níž připadá kromě dvaceti hektarů na svažitých pozemcích veškerá plocha na půdu ornou. Na ní se pěstují obilniny – potravinářská pšenice a sladovnický ječmen – na 1100 ha (včetně osiva), cukrovka na 400 hektarech, řepka na 250 hektarech, kukuřice na zrno i na siláž na 350 hektarech a vojtěška na 50 ha. K minoritním plodinám náleží peluška na 45 a bob na 10 ha.
V živočišné výrobě se podle slov místopředsedy představenstva a vedoucího chovu prasat Miroslava Šléšky soustředili na chov prasat, drůbeže a skotu bez tržní produkce mléka. Jak komentuje zástupce podniku, dojené krávy už především z důvodu nízké výkupní ceny mléka v podniku nechovají. Uvolněné starší stáje předělali na výkrmny býků, do kterých nakupují zástav.
Stabilní komoditou je podle zootechnika chov drůbeže, aktuálně se ve středisku Brníčko chová 40 000 nosnic v obohacených klecích, ty však budou muset v roce 2027 ustoupit voliérovému chovu, do kterého se počítá s 26 000 nosnic. Vejce se prodávají napřímo v několika vlastních prodejnách, kde se odbytuje i vepřové a hovězí maso z vlastního chovu a také chutné a poctivé produkty z podnikové výrobny masa a uzenin v Želechovicích.
Nedílnou součástí družstva jsou také vlastní jatka, kam se vozí 100 procent hovězího žíru a zhruba 75 % prasat určených na porážku. Zbylých 25 procent o průměrné živé hmotnosti 125 kilogramů a zmasilosti na úrovni 60 % putuje na jatka v Oticích. Jak komentuje Miroslav Šléška, aktuální průměrná cena je 31,75 Kč v JUT za kilogram masa. „Takhle špatná situace tu ještě nebyla,“ je přesvědčen zootechnik a dodává, že nebýt vlastních jatek, už by možná v družstvu žádná prasata nebyla.