08.05.2019 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Huminové kyseliny jako alternativa antibiotik a oxidu zinku

Společnost HUMAC Czech, s. r. o., přihlásila do soutěže o zlatou medaili přípravek HUMAC® Natur AFM. Jde o organicko-minerální krmnou surovinu s vysokým obsahem přírodních huminových kyselin. Je reálnou alternativou k antibiotikům a oxidu zinku.

V reakci na problémy s nadužíváním antibiotik schválil Evropský parlament zákaz profylaktické a metafylaktické aplikace antibiotik, s účinností od 28. ledna 2022. Dalším problémem hlavně pro chovatele prasat je zákaz přidávání oxidu zinku (ZnO) do medikovaných krmných směsí, kde bylo stanovené pětileté přechodné období na ukončení jeho používání v chovu prasat, které končí 26. června 2023. Je tedy nutné už dnes hledat reálnou alternativu k antibiotikům a antimikrobikům pro chovy všech druhů zvířat.

Více než 10 let pokusů, testů, laboratorních, ale i praktických aplikací ve více státech Evropy prokazuje, že výrobky založené na přírodních humnových kyselinách (HK) jsou reálnou alternativou k antibiotikům v chovu zvířat a reálnou alternativou k oxidu zinku v chovu prasat. Přírodní HK jsou organické látky, volně se vyskytující v přírodě v stojacích vodách, bahně, v půdě, v rašelině, v lignitu a hnědém uhlí. Jsou účinné v prevenci a léčbě tzv. multifaktorálních nemocí, jako jsou gastroenteritidy, průjmy a metabolické poruchy hlavně u mladých zvířat. Jsou nejsilnějším přírodním detoxikantem pro těžké kovy, bakteriální a plísňové toxiny, PCB, dioxiny a ostatní toxické látky, které se krmivem dostávají do organizmu zvířat. Jsou účinné jako účinný stimulátor imunity zvířat a zlepšují produkční zdraví zvířat.*

Kompletní článek najdete v Našem chovu 5 /příloha.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down