30.06.2004 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ideální rodičovský pár

Cílem šlechtitelských programů prasat je efektivní výroba a zlepšování kvality živočišných produktů podle požadavků zpracovatelů a konzumentů. Součástí programů je mimo jiné výběr populací, které se na něm budou podílet. Na kvalitě rodičů potom záleží úroveň celé populace prasat.

Společnost Česká PIC, která v naší republice funguje již dvanáct let, je součástí mezinárodní firmy Pig Improvement Company. Podle slov ředitele společnosti Ing. Pavla Mezery je Česká PIC největší zahraniční firmou působící na našem trhu: „Vedle špičkové genetiky v rámci mateřských i otcovských linií nabízíme také výborný zdravotní stav, naše zvířata jsou prosta všech ekonomicky významných chorob,“ prohlásil Ing. Mezera při příležitosti brněnského veletrhu Techagro.

Nejprodávanější prasnička
Hlavní rodičovskou prasničkou firmy Česká PIC pro užitkové chovy je plemenice Camborough 23, která disponuje vynikající robustností a konstituční pevností, výbornými mateřskými vlastnostmi, vysokou užitkovostí, dlouhověkostí a snadnou přizpůsobivostí velkovýrobním podmínkám. Prasnička Camborough 23 je produktem systematického tříliniového křížení, založeného na mateřských liniích PIC s výbornými reprodukčními vlastnostmi a vysokou plodností. Vysoké robustnosti a odolnosti zvířat je dosaženo použitím mateřské linie L08. Použití této prasničky zaručí podle slov Ing. Mezery v užitkových chovech špičkové denní přírůstky, výbornou konverzi krmiva a dobrou kvalitu masa s vysokým podílem libové svaloviny.

Nejzdatnější plemeník
„Z našich finálních kanců je v současné době nejoblíbenější PIC 408,“ pokračuje zástupce firmy. Tento plemeník disponuje vedle vynikajících parametrů výkrmnosti a jatečné hodnoty také velmi vysokou jakostí masa. Je to produkt, který nachází uplatnění v mnoha jiných evropských státech – v SRN, ve Francii, Španělsku, Itálii, Velké Británii a v řadě dalších.
Zvláště kombinace obou uvedených zvířat - Camborough 23 a PIC 408 je podle jeho slov optimální pro použití do užitkových chovů.
Všem chovatelům nabízí firma PIC i nadstandardní servis včetně poradenství tak, aby zástupci společnosti pomohli realizaci genetického potenciálu prodávaných zvířat. Jeho součástí je i počítačový program sledující reprodukci s názvem Pigtales. V rámci poradenství je PIC schopná podle vyjádření Ing. Mezery obsáhnout veškeré aspekty chovu prasat.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down