08.12.2006 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ignacio korunoval dostihový seriál

Letošní dostihová sezóna na závodišti v Praze-Velké Chuchli nedávno skončila. Jedním z posledních dostihových odpolední bylo i finále seriálu Schaumann, jehož Velkou cenu doprovázelo dalších sedm rovinových a jeden klusácký mítink.

V devatenáctém pokračování metropolitní sezóny 2006 vyvrcholil dostihový den s datem 22. října 2006 Velkou cenou Schaumann pro dvouleté koně českého chovu. Na startu letošní poslední zkoušky nejvyšší kategorie pro nejmladší dostihový ročník se na pružné dráze (3,5) seřadilo jedenáct kandidátů.

Po boku předchozích vítězů
Na dráze první kategorie o délce 1500 metrů dává krmivářská společnost Schaumann již pět let příležitost dvouletým koním českého chovu. V letošním ročníku zabodoval třetí favorit dostihu, svěřenec trenéra Čestmíra Olehly ze stáje Wrbna Racing, dvouletý hnědák Ignacio. Porazil i mírného favorita dostihu, vítěze červencové bratislavské Ceny Muscaita Lenzira s žokejem Radkem Koplíkem. Lenzir se krátce po startu ujal vedení, ale v polovině cílové roviny mu došly síly a nakonec skončil sedmý. Diváci tak byli svědky vynikajícího finiše hnědáka Ignacia s žokejem Martinem Srncem, který vybojoval zlato v souboji s běloušem Natíkem vedeným Václavem Janáčkem (jistě, jedna délka, 1:37,00). Na třetím místě skončil Shaman v sedle s Ferdinandem Minaříkem (délka a půl), čtvrtý docválal Gilmour s Janem Rájou (krk) a pátá doběhla ryzka Yokyra vedená Kristýnou Bezděkovou.
Ignacio se vítězstvím ve finálovém dostihu zařadil po bok jeho předchozích vítězů. V roce 2002 bodovala Malá mořská víla (Sectori – Mesina, majitel Sectori Ševčík Vlachovice, chovatel J. Konečný, trenér Allan Petrlík, jezdec Adéla Klepetková). V roce 2003 vyhrál Heretic (Rainbows for Life – Hairy Dream, majitel a chovatel Gorglś Farm, trenér Jaroslav Drlík, žokej Jaroslav Donoval). Rok 2004 znamenal triumf pro koně Shadow Day (Gay Minstrel – Shadow, majitel Losenický tiskárna, chovatel Mgr. E. Holovská, trenér Dana Tichá, žokej Ferdinand Minařík). V roce 2005 vyhrál finále Velké Ceny Schaumann Sherento (Rainbows for Life – Shercana, majitel Delos CZ, chovatel Hřebčín Napajedla, trenér Jozef Piruch, žokej Jiří Chaloupka).

Vítězství klisen
Ani v ostatních závodech nepřišli diváci zkrátka. Nejdříve byly doménou klisen. V prvním dostihu, memoriálu Pála Kállaie (handicap pro tříleté a starší koně, 2600 m) zvítězila tříletá hnědka Inscatra s žokejem Janem Rájou, který zlatem v tomto dostihu dosáhl 199 vítězství ve své kariéře. Druhý dostih, Cenu špičkových krmiv Horsal zrežíroval jezdec Milan Zatloukal v sedle pětileté tmavé hnědky Amaranthy, který na 1200 metrech vyhrál lehce o pět délek. Třetí dostih, Cena Horsal Plus patřil žokeji Václavu Janáčkovi, který si v sedle dvouleté hnědky Aruba Sun dojel pro své 96. vítězství. Následující Cenu dotačního fondu JC CR vyhrála tmavě hnědá klisna Perla se žokejkou Janou Trňákovou. Tisíc čtyři sta metrů zaběhla za jednu minutu a 31,36 vteřin.
Šestý dostih prosluněného říjnového odpoledne, Cena padesátého výročí založení SOUz Praha, ovládl žák Petr Foret se čtyřletým polským hnědákem Crashem. V následujícím dostihu - Ceně Horsal Power na 1800 metrech kralovali čtyřletý hnědák Carnation ze stáje Jana a spol., trénovaný Tomášem Váňou, v sedle s Romanou Neslerovou. V předposledním dostihu s názvem Cena sázek Betino byli diváci svědkem tuhého boje o vítězství. Zlato na 1800metrové trati nakonec získal Marath s Tomášem Lukáškem v sedle v čase jedna minuta, 56 a půl vteřiny. Závěrečný nedělní dostih patřil proutěným překážkám. Cenu elektrizace železnic na 3300 metrů nejlépe zvládla dvojice Paracchini – Josef Bartoš.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down