08.10.2004 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Individuální péče o zvířata

Zlatý klas v kategorii živočišná výroba získala v letošním roce společnost Medipharm za řadu výrobků pro rychlou pomoc při metabolických poruchách přežvýkavců Cal-gel, Keto-gel a Probi-gel.

Vznik a rozvoj metabolických onemocnění u skotu má negativní vliv na zdraví, reprodukci a ekonomiku výroby. „Kromě odstranění nedostatků v technice krmení a úpravy diety je třeba urychleně podat preparát, který zvířeti pomůže se s nepříznivou situací vyrovnat,“ říká Ing. Luděk Pavelek, zástupce firmy Medipharm CZ, s. r. o. Přípravky ve formě gelu procházejí pomaleji trávicím traktem, čímž se zvyšuje vstřebání účinných látek do organismu.
Cal-gel je určen pro prevenci a léčbu onemocnění vznikajících z nedostatku vápníku v těle dojnice (zvláště poporodní parézy). Obsahuje vápník ve vodorozpustné formě, hořčík, kobalt, panthotenan vápenatý a vitamíny. Umožňuje tak udržení vysoké produkce mléka, zlepšuje reprodukční parametry a napomáhá k zachování dobrého zdravotního stavu a dlouhovýkonnosti zejména u vysokoužitkových dojnic.
Keto-gel je určen k prevenci a léčbě ketóz. Obsahuje optimální zdroj pohotovostní energie a vysokou koncentraci vitamínů, čímž umožňuje rychlé vyrovnání negativní energetické bilance. Tak zabraňuje nadměrné ztrátě hmotnosti. Zároveň snižuje hladinu ketolátek v organismu dojnice, zvyšuje kvalitu mléka a zlepšuje parametry reprodukce jednotlivých zvířat.
Probi-gel je určen k prevenci a podpoře léčby dietetických poruch bachoru. Obsahuje živé mikroorganismy, komplex vitamínů a účinných látek podporujících obnovu a aktivitu přirozené bachorové mikroflóry. Vytváří podmínky pro zajištění rovnováhy prostředí v rumenu, zmírňuje průběh metabolických poruch v bachoru, podporuje produkci mikrobiálního proteinu a zvyšuje produkci mléka.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down