02.05.2019 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jak vnímá blížící se Animal Tech manažerka projektů Lucie Vymazalová

Druhý ročník výstavy s názvem Animal Tech je téměř před zahájením. Budou návštěvníci a vystavovatelé spokojeni? Ptáme se Lucie Vymazalové, manažerky projektů a. s. Veletrhy Brno.

Jak hodnotíte změnu, která se uskutečnila v pojetí zemědělských výstav v Brně a jejich určitého diferencování podle zaměření na rostlinnou či živočišnou výrobu?

Před třemi lety jsme nastartovali novou koncepci Národní výstavy hospodářských zvířat, kterou jsme přesunuli z červnového termínu do května a oddělili ji od výstavy Propet. Druhým krokem bylo v tomto ročníku vyjmutí oborů týkající se živočišné výroby z veletrhu Techagro pod značku Animal Tech právě k výstavě zvířat. Na letošním veletrhu Animal Tech tedy návštěvníci uvidí kompletní nabídku pro chovatele skotu, ovcí, koz, prasat, drůbeže a koní doplněnou o prezentaci zemědělské techniky. Techagro se tak profiluje jako výstava zaměřená na rostlinnou výrobu střídající se v lichých letech s veletrhem Animal Tech specializujícím se na výrobu živočišnou. Z výstavy hospodářských zvířat se tak stává odborná akce zaměřená na chovatele nejen z České republiky, ale i zahraničí. Odbornost výstavy je podpořena rovněž změnou skladby , výstava se uskuteční od neděle do středy, a konáním řady odborných doprovodných akcí, mezi kterými bych ráda vyzdvihla nedělní Sněm agrární komory ČR a devátý Středoevropský veterinární kongres, který se uskuteční v úterý 14. května.

Co to má za výhody pro jednotlivé vystavovatele a návštěvníky?

Rozdělením výstav reagujeme na připomínky, že je Techagro už příliš velké a že návštěvník nestihne projít za jeden den vše, co by chtěl. Návštěvníkům tak předkládáme dvě jasně zaměřené výstavy a oni si volí návštěvu podle své profesní specializace. Vystavovatelům Animal Techu to tím pádem přináší jasně uchopitelného zákazníka na jedné straně a daleko větší možnosti propagace v rámci mediální kampaně veletrhu na straně druhé. Na toto v kampani Techagra nebyl prostor a živočišná výroba se svými vystavovateli byla neprávem opomíjena. Správné nasměrování výstavy Animal Tech potvrzuje vysoký zájem o prezentaci ze strany českých i zahraničních firem a také zájem odborných návštěvníků, kteří na výstavu směřují prostřednictvím obchodních misí organizovaných ministerstvem zemědělství.

Jaké je ústřední téma pro letošní veletrh?

Letošní ročník veletrhu Animal Tech se nese v duchu smart farming, neboť „chytré“ technologie se prosazují čím dál častěji i v tak konzervativním prostředí jako je chov zvířat a zemědělství. Důležitost a význam výstavy zaměřené na živočišnou výrobu se ukazuje i v souvislosti s problematikou sucha, eroze půd a udržitelností zemědělství.

Více najdete v příloze Našeho chovu

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down