05.06.2015 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jako dobří sousedé

Když v roce 1991 začala společnost Agrico Třeboň dovážet do České republiky rakouské krmné systémy Schauer, málokdo asi předpokládal, že o více než dvacet let poději budou opačným směrem putovat vlastní výrobky a špičkové technologie třeboňské společnosti. Mezi žádané produkty dnes patří především potřeby a zařízení pro rybáře. Co také jiného by mělo z Třeboně, města kaprů a ryb, oslovit nejbližší sousedy?

A Agrico Třeboň má rybářům co nabídnout. Od plastových výrobků nezbytných k chovu ryb včetně pramic přes různá zařízení na skladování, zpracování a transport krmiva až po vyspělé systémy automatického krmení. Tyto technologie zaručují jeho vysokou efektivitu, pokud jde o konverzi a ztráty vznikající špatným využíváním krmiva, a nahrazují namáhavou lidskou práci.

Téměř celý výrobní program představila třeboňská společnost rakouským rybářům poblíž česko-rakouských hranic v Litschau-Schönau, kde společně s tamním rybničním hospodářstvím Schlossfischerei Litschau OG uspořádala květnové Dny nové technologie. Hned první den se této akce zúčastnila asi třicítka největších chovatelů ryb z celého Rakouska, kteří si dali v Litschau dostaveníčko, včetně dalších odborníků a oficiálních hostů. Jak při zahájení zdůraznil Ing. Michal Karmazín z třeboňské společnosti, Třeboň a Litschau-Schönau jsou příkladem přirozeně se rozvíjející příhraniční spolupráce mezi podnikatelskými subjekty na bázi korektních vztahů, jak bývá mezi dobrými sousedy zvykem. Spolupráce s rakouskými rybáři si Agrico velice váží a nadále ji hodlá posilovat.*

Celou reportáž ze Dnů nové technologie naleznete v Zemědělci č. 24.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down