16.02.2015 | 01:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní semináře o konzervaci a výrobě mléka

Společnost Schaumann ve spolupráci ze Zemědělským svazem ČR a Agrární komorou uspořádala začátkem února cyklus jarních seminářů, které měly jako ústřední téma mléko a jeho úspěšnou výrobu. Jarní semináře se konají tradičně na několika místech republiky, takže si každý najde nejbližší místo, kam se může dostavit. Naše redakce byla v jihočeských Chabrovicích.

MVDr. Tomáš Mitrík, Ph.D., ze společnosti FeedLab, s.r.o., zaujal přednáškou, jak nakrmit krávy v období kolem porodu. "Kráva, která dojí 40 litrů,  je v zátěži maratónského běžce,  proto bychom se k ní měli patřičným způsobem chovat," sdělil přednášející a odpověděl na otázky, jak efektivně energeticky podpořit krávy po porodu nebo co může způsobit i malá změna v krmení.  Následně navázal přednáškou o nejčastějších chybách při konzervování objemné píce.

Ing. Dušan Kořínek, Ph.D., (Schaumann) představil nové možnosti programu Mooml, který nově dokáže vyhodnocovat náklady spojené s reprodukcí.

Velice podrobnou přednášku o reprodukci měl také MVDr. Jiří Davídek, který především představil synchronizační programy používané v ČR a vysvětlil jejich fyziologickou podstatu. Dále se posluchači dozvěděli z úst Ing. Habarta o novinkách týkajících se nitrátové směrnice.*

Více podrobností bude v Našem chovu.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down