02.06.2023 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jarní semináře pro chovatele skotu

V polovině měsíce května se uskutečnila seminární tour firmy Addicoo Group s.r.o. po České republice, která byla zaměřena nejen na teorii, ale zejména na praxi v chovech dojného skotu – od rizik mykotoxinů v krmivech po změny v chování dojnic a jejich správnou interpretaci.

 

V úterý 16. května 2023 započal seminář se zootechniky z Čech, a to kousek od Berouna, kde proběhla teoretická část. V první fázi měl slovo Ing. Jan Ludvík, vedoucí týmu skotu, který publikum seznámil s firmou a jejími plány do budoucna. Poté přišla na řadu prezentace, která byla věnována problematice mykotoxinů u dojnic, kterou přednesla produktová manažerka výrobku pro adsorpci mykotoxinů Fortisorb Phyto, Ing. Kateřina Mrvová z firmy Addicoo Group. Téma se týkalo zejména tří hlavních mykotoxinů, se kterými se v našich končinách nejvíce setkáváme (DON, ZEA a T-2 toxin) s důrazem na jejich dopad na zdraví a užitkovost dojnic. Nebyly opomenuty ani ostatní druhy těchto toxických sekundárních metabolitů plísní (aflatoxiny apod.), které se v posledních letech objevují čím dál více, a to zejména kvůli importu různých surovin ze zahraničí.

Jako druhý mluvčí se na semináři představil MVDr. Nico Vreeburg, který pracuje od roku 2021 ve společnosti Lallemand Animal Nutrition, Francie jako technický manažer pro přežvýkavce. Nico Vreeburg působil 20 let ve společnosti Cows Signals, kterou založil v Nizozemsku a 15 let jako konzultant ve veterinární praxi pro oblasti EU, Kanady, Středního východu, Ruska a Číny. Tématem jeho prezentace byly právě tvz. Cow signals, tedy projevy výživy a technologie ustájení na chování, zdravotní stav a užitkovost dojnic.

Pro praktickou část semináře vyšli firmě Addicoo vstříc na podniku Kladrubská a. s., kde se účastníci semináře mohli blíže seznámit se všemi aspekty chování dojnic, opět pod taktovkou MVDr. Nico Vreeburga. Pan doktor názorně popsal chování zvířat, okomentoval technologické náležitosti ve stájích a následné diskuse se pak účastnili všichni přítomní.

Druhá zastávka byla v ZD Nové Město na Moravě, kde probíhal seminář ve stejném duchu. A do třetice se zákazníci potkali v krásných Dašických sklepech, odkud to byl jen kousek k poslední návštěvě farmy, která proběhla v Zemědělská společnost Ostřetín.

Celkově se seminářů zúčastnilo kolem sta posluchačů, a to nejen z řad zootechniků a předsedů či ředitelů společností, ale i výživářských poradců.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down