17.03.2002 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jedním z nejlepších synů Dustera je Sandy-Valley Locket.

Jeho matka Sandy-Valley Mascot Fran pochází ze známé rodiny Plushanski Chief Faith. Tato rodina je známa vysokou produkcí mléka a především bílkovin.

Locket patří mezi nejlepší býky v populaci pro Net Merit a je jedním z nejlepších synů Dustera pro stavbu vemene. Jeho polobratrem po Emory je Forbbiden, který je také specialistou na stavbu vemene. Oba dva byli jsou využíváni k produkci příští generace býků.
Další významní synové Dustera jsou většinou vnuky famózní Ricecrest Southwind Kaye. Nejzajímavějšími jsou z hlediska původu Sandy-Valley Bullet a Blue Ribbon, kteří jsou syny Ricecrest Bellwood Brianne. Bellwood Brianne je ojedinělou plemenicí. Na první laktaci se otelila již ve věku 1 roku a 11 měsících a za 365 dní nadojila více než 18 000 kg mléka s vysokým obsahem bílkovin. Má celkem 65 registrovaných potomků, přičemž 39 jsou býci, kteří byli prodáni na stanice v USA a Japonsku. Bullet má v porovnání z Blue Ribbonem vyšší plemenné hodnoty pro produkci mléka, tuku a bílkovin a je CVM pozitivní. Naopak Blue Ribbon je CVM negativní a má vysoké plemenné hodnoty pro typ a stavbu vemene a končetin.

Nejlepším synem Dustera v plemenných hodnotách pro produkci je Mr. Shipsholm Glenwood. Základ jeho vysokých plemenných hodnot pro produkci je v jeho rodině, kde je nejvýznamnější plemenicí jeho bába Hayseed Rotate Gaiety, která na maximální laktaci nadojila přes 16.000 kg mléka s vysokým obsahem bílkovin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down