07.12.2016 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jednoduché dávkování koncentrovaných tekutin pro drůbež

Společnost EW Nutrition získala stříbrnou medaili DLG na EuroTieru za dávkovací koncept Easy@

Společnost EW Nutrition získala stříbrnou medaili DLG za dávkovací koncept Easy@, který je přihlášen k získání patentové známky. Je určen pro přesné dávkování tekutin (i koncentrovaných) v chovech drůbeže. Pomocí dávkovacího zařízení Easy@ se dají tekuté produkty určené pro různé účely použití nadávkovat do krmné směsi rovnoměrně a individuálně pro každou krmivovou řadu. Montáž tohoto cenově velmi dostupného zařízení se provádí přímo na krmítko, resp. trubici krmicího zařízení. Pohon je čistě mechanický, pohybem dopravníku a nevyžaduje připojení k elektrické síti; přístroj pracuje prakticky bez nároku na energii. Protože je rozstřikovací hlavice již z výroby určena individuálně pro příslušný produkt a jeho aplikaci, zbývá čas, který dosud zabíraly obtížné kalkulace, nyní k dispozici pro důležitější činnosti. A dávkované množství je zaručené, nemůže dojít k negativnímu působení vlivem chybného výpočtu koncentrace a dávkovaného množství.

Dávkování pomocí Easy@ bylo testováno ve dvou stájích s nosnicemi s chovem na podestýlce. Při obou dávkováních se kolísání analyzovaného množství ve vztahu k požadovaným vzorovým hodnotám pohybovalo v oblasti tolerance. Tím se potvrdilo, že Easy@ je vhodný pro homogenní dávkování kapalin.

Pohyb dopravníku krmiva se mechanicky přenáší na dávkovací rozstřikovací hlavici Easy@. Tím se na každý článek řetězu (krmítko pro nosnice) nebo každé otočení spirály (krmná trubice pro brojlery) dávkuje stanovený objem tekutin. Jemně rozptýlený aerosol se usadí na krmivu po celé šířce krmítka, respektive trubice. Dalším promícháním krmiva v proudící mase se dosáhne potřebného homogenního rozprostření aplikovaných přídavných látek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down