12.08.2022 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeská BEEF show se blíží

Letos se po čtyřleté odmlce v rámci českobudějovického veletrhu Země živitelka uskuteční další ročník Jihočeské beef show, pod kterou se schovávají soutěžní výstavy plemen abeerden angus a limousine. V případě angusů se půjde již o pátou soutěžní přehlídku, plemeno limousine se v Budějovicích představí počtvrté.

Angusská show po níž bude náledovat soutěž Junior teamu se uskuteční v pátek 26. 8., limousinům bude předvadiště patřit v sobotu 27. srpna 2022. Stejně jako v předchozích letech se očekává účast zhruba 120 nejlepších zvířat obou plemen z celé České republiky.

S přípravami na tuto významnou akci souvisí i zajištění kvalitních sudí. Angusští chovatelé již mají potvrzenou účast rakouské posuzovatelky. Stane se jí uznávaná chovatelka Daniela Wintereder ze známé a úspěšné farmy BOA. Limousinský šampionát bude soudcovat mladý francouzský odborník Kevin Sage, který působí jako specialista pro selekční program v rámci elitních chovů charolaise a limousine společnosti Evolution.

Na výstavu je již přihlášeno asi 185 kusů od celkem 44 chovatelů, z toho 96 angusů od 25 chovatelů a 74 limousinů přiveze 15 chovatelů, zvířat plemene dexter je přihlášeno 15 od pětice chovatelů.

Výstavu Jihočeská beef show, jejíž součástí bude 5. jihočeská angus show a 4. jihočeská limousine show, organizuje Český svaz chovatelů masného skotu, Asociace chovatelů plemene angus a Klub chovatelů plemene limousine ve spolupráci s dalšími organizacemi a partnery.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down