23.03.2022 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jihočeské rybníky mají málo vody

Třeboňským rybářům chybí kvůli suchu v rybnících zhruba třetina vody. Když se situace nezlepší, ovlivní to množství rybí násady i produkci. Rybáři teď končí s jarními výlovy, z nichž čekají 200 tun tržních ryb. Na Velikonoce budou na třeboňských sádkách prodávat kilogram kapra za 98 korun, stejně jako o Vánocích. Sdělil to pro ČTK předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Rybářství Třeboň má proti jiným výhodu, protože využívá Zlatou stoku, umělý vodní kanál napájející rybniční soustavu. Potřebuje, aby bylo dost vody v řece Lužnice a na jezu Pilař. Právě i tam je teď ale vody proti jiným rokům méně. "Pro nás je teď Zlatá stoka největší výhodou. V nížinách chyběl sníh. Jediný, který krajinu zásoboval vodou, byl v Novohradských horách, v našem případě přes Lužnici a Zlatou stoku," řekl Malecha.
Bude-li sucho pokračovat, budou muset rybáři přizpůsobit množství rybí násady v rybnících. Obsádku do nich dávají postupně. "Ještě máme prostor se rozhodnout, že někde ubereme, jinde přidáme. Ale když není voda, má to vždy zásadní vliv na produkci," doplnil Malecha.*

Zdroj ČTK

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down