02.10.2003 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Klimabox s displejem

Firma Selko Praha, s. r. o., jejíž hlavním zaměřením je ochod s pomůckami, přístroji a stájovým zařízením pro chovatele prasat, prezentovala na výstavě Země živitelka mimo jiné nový klimabox vlastní výroby

Klimabox je vybaven displejem, který představuje inovaci ve způsobu uchovávání inseminačních dávek. Box je opatřen grafickým teplotním terminálem a ten je možné nastavit do třech předprogramovaných funkcí. V prvních dvou programech lze nastavit teplotu 0 - 50 °C s diferencí +/- 0,5 °C. Terminál zaznamenává aktuální průběh teploty při volbě programu I každých 30 minut nebo při nastavení na režim II každé 2 minuty. V programu III je volitelná teplota 25-40 °C, diference +/-0,2 °C, grafický terminál zapisuje teplotu v boxu každých 20 minut a uchová v paměti její průběh za posledních 37 hodin.
Klimaboxy jsou napájeny bezpečným napětím 12 V z automobilové baterie přes adaptér zapalovače nebo napájecím zdrojem ze sítě 220 V.
Další vývoj těchto klimaboxů bude směřovat k možnosti přenosu a zpracování dat do PC. Tuto technologii lze uplatnit i při přepravě léčiv a jiných citlivých biologických materiálů.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down