05.10.2001 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kočáry, koření pro Humpolec

Mistři opratí patří do programu Zlaté podkovy, to je fakt, který nepotřebuje další diskusi. Statistika ovšem většinou eviduje vítěze pouze jedné kategorie – dvojspřeží, a to od roku 1980. V Humpolci se ale samozřejmě zabydlily i čtyřky a v poslední době také jednospřeží. V závěru srpna 2001 se proto divákům představily ve finále ZP všechny kategorie sportovních zápřahů a to bylo určitě dobře.

Mladý Tomáš Barták, syn známého vozataje a spolumajitele firmy Favory Benice, se už v „jedničkách“ uvedl a tak jenom znovu potvrdil to, že něco umí. Se svým čtyřnohým partnerem jménem Finn vyhrál finále pro Benice naprosto v pohodě. Koníř (Atlas, Stáj Koníř, Hrádek) a Císařovský (Czagos, opět JK Favory Benice) zůstali hodně daleko zpět.
Matador J. Nesvačil (Moravský Krumlov) měl připraveno pro soutěž dvojspřeží trio Vedeta – Nil – Veronika a své soupeře porazil velmi snadno, přestože v parkuru udělal dvě chyby. Stříbrný Martinec (JK Čejkovice) měl ještě o jeden shozený míček víc a tak ho téměř dostihl nakonec bronzový J. Kohout (Denisa Bratronice). Parkur bez chyby zajel jediný Jirgala (Hubička Telnice), ten ovšem veškeré naděje pohřbil už den předtím, v terénu.
O čtyřspřežích se toho moc napsat nedá, protože na startu byl P.Vozáb z Národního hřebčína Kladruby nad Labem. „Bílá sestava“, uváděná v technických výsledcích jako kvarteto Rava, Elodia, Eroica XLIII a Aversa XLIX, nedala nikomu šanci a v cíli tři dny trvajícím měření sil byla o víc než 23 bodů dřív než spřežení Z. Jiráska (JK Robousy) a o téměř 28 bodů porazila třetí K. Kastnerovou (Martin Moravský Krumlov).
Reprezentanti starokladrubského plemene zkrátka ukázali, kdo je na domácí půdě pánem.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down