07.05.2018 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Komfortní zařízení pro ošetřovatele i zvířata

V expozici společnosti AGRICO Třeboň, kde si mohli návštěvníci veletrhu Techagro prohlédnout i Mirobot 3.0 k vyhrnování výkalů ze stájí pro skot, jsme zastihli manažerku exportu francouzské společnosti SERMAP. Lise Cuenotová nám ochotně odpověděla na několik otázek.

Mirobot 3.0 obdržel prestižní cenu Grand Prix Techgro. Jak byste ho charakterizovala z pohledu výrobce.

Mirobot je jediný, plně autonomní stroj, který může čistit více prostorů. Je schopen udržovat celý komplex chodeb na několika linkách ve všech typech stájí. Nabízí určitou volnost během každodenních základních i údržbových činností, které jsou tak snazší. Díky jeho mobilní aplikaci lze řídit ze vzdálených míst přes internet nebo mobilní telefon. Toto zařízení je velice komfortní také pro zvířata, neboť je vybaveno bezpečnostními senzory. Jde o velice flexibilní řešení, robot může vyhrnovat tekutý i slamnatý hnůj z roštů i pevné betonové podlahy. Má vysoký výkon i sílu, na jeden zátah vytlačí až 1,2 tuny hnoje.

 

Kam směřuje jeho další vývoj

Náš technický tým pracuje na vývoji dalšího nářadí pro nosič Mirobot, který by se tak mohl využívat pro různé účely. Na první vyvinuté příslušenství by měla navázat další nářadí s důrazem na komfort, bezpečnost a vyšší kvalitu života zvířat ve stádě. Okruh univerzálních a nastavitelných zařízení je široký, vyhrnovací ramena by mohly nahradit různé čisticí kartáče na čistění boxů a podobně. Naši technici také přemýšlejí o indukčním dobíjení.*

Celý rozhovor naleznete v Zemědělci č. 19.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down