13.09.2017 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrola užitkovosti v ČR bude již z více než poloviny v rukou chovatelů

Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR (DKU) pokračuje v přebírání výkonu kontroly užitkovosti v České republice. Současný počet 143 000 dojnic zapojených do kontroly užitkovosti v působnosti DKU se k 2. 10. 2017 zvýší téměř na 175 000 díky dohodě se společností CBS - Czech Breeding Services, s. r. o.

Tímto krokem pokračují plánované změny systému kontroly užitkovosti dojeného skotu v České republice. Od října letošního roku tak bude DKU zajišťovat kontrolu užitkovosti téměř u 52 % dojnic v České republice. Pozitivní je i trend celkové elektronizace sběru dat v rámci KU. V laboratořích pro rozbory mléka je zpracováváno 54 % vzorků označených čárovým kódem a doprovázených daty z KU v elektronické podobě. Hardwarovým a softwarovým řešením ČMSCH, a. s., pro sběr dat v rámci KU je dnes vybaveno 78 % techniků napříč většinou oprávněných organizací v ČR.
Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR a společnost CBS - Czech Breeding Services s. r. o. plánují další společné aktivity zaměřené jak na domácí, tak i zahraniční trh.
Převzetím výkonu KU pod Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR zůstávají zachovány všechny dosavadní vztahy i zaměstnanecké poměry pro výkon KU.
O organizaci:
Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR bylo založeno v roce 2015 třemi subjekty: Českomoravskou společností chovatelů, a. s., Svazem chovatelů holštýnského skotu ČR, z. s., a Svazem chovatelů českého strakatého skotu, z. s.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down