24.02.2016 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kráva musí produkovat zisk, nikoli mléko ...

Hlavním hostem semináře společnosti Alltech s názvem Z pole na vidličku, který se konal v Kurdějově, byl Bruce Woodacre, britský specialista na výživu skotu. Přednesl koncept proteinové a minerální výživy a hodnocení efektivity při zajištění dlouhověkosti dojených krav na farmě.

Seminář, kde se sešlo asi 50 hostů z řad zákazníků a přátel firmy, zahájil Ing. Aleš Křivka, country manager firmy Alltechnology CZ. Představil koncept „Z pole na vidličku“, který spočívá v podpoře celé výrobní vertikály začínající od půdy a končící na talíři spotřebitele.  Na planetě se každý den narodí 219 tisíc dětí, které chtějí kvalitně jíst, 4500 zaměstnanců firmy Alltech se snaží najít pro tyto lidi řešení.

„Dojená kráva musí produkovat zisk, nikoli mléko,“ uvedl hlavní speaker dne Bruce Woodacre, konzultant na management a výživu skotu.

Hlavní myšlenka jeho přednášky o proteinové výživě se točila kolem jednoho zásadního pravidla. V prvé  řadě nakrmit bachor, dodat proteinové zdroje, které jsou degradovatelné v bachoru. By-pass protein by měl přijít až na druhém místě. Pokud se díváme na dojnou krávu, neměla by konkurovat člověku v potravinových potřebách. Takže sójovou bílkovinu by měl konzumovat člověk. Ta bude s růstem lidské populace stále dražší. Z dlouhodobého hlediska musíme pro přežvýkavce najít zdroje bílkovin a obilovin, které člověk nedokáže přímo konzumovat.

U mikrofonu se vystřídali i další čeští a slovenští přednášející. Od půdy jako základního zdroje  začal Ing. Jaroslav Záhora, CSc., z Ústavu agrochemie, půdoznalství, mikrobiologie a výživy rostlin Mendelovy univerzity v Brně.

O praktické zkušenosti s aplikací přípravků pro rostliny se podělil Ing. Juraj Sakáč. Představil novou řadu pro rostlinnou produkci - Alltech Crop Science.

O nastavení priorit a hodnocení efektivity farmy promluvil Ing. Juraj Karcol ze slovenského zemědělského družstva Horné Obdokovce.*

Více přinese týdeník Zemědělec a Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down