05.10.2005 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Křest knihy na výstavišti

V rámci mezinárodního veletrhu Země živitelka 2005 se konal křest odborné publikace Chov prasat autorů Jan Pulkrábek a kolektiv. Tato kniha spatřila světlo světa díky vydavatelství Profi Press v srpnu letošního roku.

Jejím cílem je podle ředitele Výzkumného ústavu živočišné výroby v Praze-Uhříněvsi doc. Ing. Josefa Boušky, CSc., informovat širokou chovatelskou veřejnost o aktuálních otázkách chovu a výkrmu prasat a přispět tak ke zvýšení konkurenceschopnosti českých chovatelů. Celá problematika je zpracována do tří samostatných částí. První pojednává o významu chovu prasat ve světě, v Evropské unii a České republice a uvádí obecné zásady chovu prasat a výroby vepřového masa. Druhá část se zaměřuje na hlavní zásady chovu prasat. Čtenáři v ní najdou kapitoly výživa a krmení, zdravotní problematika a welfare, technologie ustájení a ekologické i etologické aspekty chovu. Závěr publikace je věnován ekonomickému zhodnocení a zahrnuje například klasifikaci jatečných těl systémem SEUROP nebo informace týkající se managementu chovu prasat.
Díky patří také generálnímu partnerovi publikace, třeboňské společnosti Agrico, s. r. o. Podle ředitele Františka Šedivého přináší rozhodnutí specializovat se na jeden druh hospodářských zvířat vzhledem ke kolísání trhu rizika i klady. Patnáct úspěšných let společnosti ale potvrzuje fakt, že tak úzká specializace dovoluje ve větší míře shromažďování potřebných informací, zkušeností a znalostí a jejich začlenění do finálního výrobku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down