04.06.2003 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Křest přerovské haly

Výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Přerově proběhla letos již poněkolikáté, avšak tento ročník byl zvláštní. Veřejnosti se poprvé představila zbrusu nová multifunkční hala, jejímž investorem byl Genoservis Olomouc, a. s., a stavitelem Hanácké stavby, s. r. o.

Výběr stavitele nebyl náhodný, zemědělské objekty totiž tvoří téměř 80 % realizovaných zakázek Hanáckých staveb a setkáte se s nimi od východních Čech až na Slovensko, přičemž jak doufá ředitel společnosti Ing. Jiří Tůma, výčet regionů není zdaleka konečný.
Firma vznikla v roce 1995 a dnes má přibližně 60 zaměstnanců. Zabývá se kromě stavebních prací v oborech pozemního, průmyslového a inženýrského stavitelství i komplexními opravami a rekonstrukcemi, zprostředkovatelskou a obchodní činností. Ing. Jiří Tůma k tomu dodává: „Vypracování dokumentace je pro zákazníka zdarma, stejně jako vyřízení stavebního povolení a jiných potřebných formalit. V naší pravomoci je i zajišťování úvěrů a zpracování podkladů pro čerpání dotací z podpůrných nebo zemědělských fondů.“
Historie nové haly se píše od června minulého roku, kdy byla firma Hanácké stavby, s. r. o., vybrána jako dodavatel, dva měsíce zabralo zpracování projektu a dva měsíce odsouhlasení stavebního povolení. Vlastní výstavba trvala jen o malinko déle, pouhých pět měsíců a kolaudace tak mohla proběhnout začátkem května.
Při samotné výstavbě bylo podle slov ředitele největším problémem měkké podloží. „Hala stojí prakticky na bažině, a tak jsme museli provést pilotáž až do hloubky osmi metrů. Bezproblémová byla prý naopak spolupráce s investorem. Původní záměr byla pouze jednoduchá stavba, později se celá akce pojala velkoryseji, takže na místě bývalých tribun stojí hala s kapacitou 2200 návštěvníků,“ podotýká ředitel společnosti. Hala je impozantní nejen svou výškou (13,60 m), ale i půdorysnými rozměry (56 x 84,5 m). Je vybavena klasickou vzduchotechnikou, na pozdější přání je však možné ji ještě technicky dovybavit.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down