Krmný systém pro chov hmyzu

Společnost WEDA Dammann & Westerkamp GmbH dodala kompletní systém krmení hmyzu pro polského výrobce krmiv HiProMine. Společnost z Robakowa u Poznaně chová larvy much bráněnek jako účinný zdroj bílkovin.

Každý den se zde připraví a zkrmí 550 tun substrátu. Technologie vytváří „potravní řetězec“, ve kterém hmyz tvoří přemostění mezi rostlinným odpadem a udržitelným živočišným krmivem. Využití bráněnky jako krmného hmyzu tak může v budoucnu významně přispět k výživě rostoucí světové populace při minimalizaci zdrojů. Ve srovnání s jinými krmivy je hmyz jediným zdrojem bílkovin, pro který je surovina stoprocentně využitelná. Navíc při výrobě živočišných bílkovin nevzniká téměř žádný odpad.

„Konečné produkty kromě toho neobsahují antibiotika a geneticky modifikované organismy," argumentuje produktový manažer WEDA Jens Feldhaus ve prospěch rozšíření chovného systému. Krmiva na bázi hmyzu jsou v současné době již schválena pro domácí zvířata, drůbež, prasata a akvakulturu. Pokud se tato technologie prosadí po celém světě, hmyz má potenciál stát se levný, na živiny bohatý a ekologický zdroj bílkovin pro všechna krmiva pro zvířata.

Profesor na Poznaňské univerzitě Damian Jozefiak, jeden ze zakladatelů HiProMine, je s vyhlídkami a dosavadní spoluprací velmi spokojen: „Se společností WEDA jsme našli optimálního technologického partnera, který nám nabízí jistotu výroby, kterou potřebujeme pro udržitelný rozvoj tohoto oboru,“ shrnuje Jozefiak.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down