16.09.2021 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kůň 2021 v Lysé již brzy

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se bude konat od pátku 24. 9. do neděle 26. 9. veletrh koní a všeho, co k nim patří – Kůň 2021. Veletrh v areálu Výstaviště v Lysé nad Labem bude organizován v souladu se všemi hygienickými a mimořádnými opatření covid-19 k danému datu.

Návštěvníkům se představí jednotlivá plemena koní, kterých bude na výstavě ustájeno více než 120! Zastoupena budou teplokrevná, plnokrevná, chladnokrevná, sportovní, historická i malá plemena, poníci a miniaturní koně. Všichni budou k vidění nejen v boxech, ale i na dvou předvadištích, přičemž pro přípravy vystoupení slouží předvadiště v hale A1 a hlavní doprovodný program odstartuje v pátek 24. 9. v 10:00 hodin v hale C. Slavnostního zahájení se zúčastní řada hostů, kteří pojedou v kočárech z radnice v Lysé nad Labem,“ říká ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Velmi atraktivní doprovodný program obsahuje vystoupení jízdní policie, westernové show, ukázky drezury a parkuru. Mimořádná budou opět i představení národního hřebčína a hřebčinců působících na území České republiky – z Kladrub nad Labem, Písku a Tlumačova. Novinkou letošní výstavy je největší výstava obrazů s koňskou a další tématikou z díla slavného malíře Emila Kotrby, která bude instalována v hale A2.

Nedílnou součástí výstavy Kůň 2021 bude i účast tuzemských i zahraniční firem z tohoto oboru. Vystavovatelé nabídnou veškeré zboží, výrobky či služby, které jezdci a chovatelé potřebují k výkonu své činnosti – například jezdecké potřeby, přepravníky, kočáry, stájové technologie, širokou nabídku krmiv a doplňků, kovářské zboží, veterinární doplňky a odbornou literaturu,“ říká manažer výstavy Ladislav Žoha.

Vyvrcholením pátečního a sobotního programu výstavy Kůň 2021 bude Večerní koňská ABBA galashow doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou. To vše dohromady s mluveným slovem moderátora připraví kouzelné prostředí pro ty nejlepší ukázky výkonů koní i jezdců. Letošní ročník bude ve znamení revival kapely slavné ABBY – živý doprovod jednotlivých vystoupení obstará POP STARS revival. Stejně zajímavé bude určitě i vystoupení lidského parkuristy v podání Taryho,“ říká na závěr ředitel výstaviště Ondřej Matouš.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down