30.06.2004 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kvalitní uskladnění krmných směsí

Málokterý zemědělec se dnes obejde bez možnosti bezpečného skladování obilovin a surovin pro výrobu krmných směsí. Jednou z firem, která se specializuje na technologie pro zpracování obilovin a výrobu krmných surovin, je společnost s ručením omezeným Agroing Brno.

Společnost Agroing nabízí například pozinkovaná sila s plochým dnem nebo s výsypkou o objemech 100 až 7500 tun, včetně aktivního větrání. Sila s plochým dnem jsou určena pro venkovní i vnitřní prostředí. Každé z nich je postaveno na ploché základové desce z armovaného betonu. Celé dno sila je perforováno, což umožňuje používat ventilátory pro aktivní větrání. Sila s výsypkou jsou určena pro skladování obilnin, šrotů a krmných směsí převážně ve venkovním prostředí. Úhel výsypky závisí na druhu skladované suroviny (45 nebo 60°). Aktivní větrání se dá nainstalovat do prostoru výsypkového tělesa.
Jednatel společnosti Ing. Zdeněk Procházka upozornil na modulové zásobníky, které se v posledních letech hojně využívají ke skladování zrnin, šrotů a krmných směsí uvnitř hangárových skladů. Z jednotlivých modulů se podle požadované velikosti zásobníku sestaví celá baterie, která má společné stěny vyrobené z pozinkovaných trapézových plechů. Čtvercové nebo obdélníkové zásobníky se dodávají s výsypkou o sklonu 38o, 45o, 60°, nebo s plochou podlahou včetně aktivního větrání. Maximální výška baterie zásobníku je až 10 metrů.

Čističky zrna
Správnému uskladnění předchází vhodná úprava a zpracování jednotlivých plodin, například čištění nebo sušení. Pro první účel doporučuje Ing. Procházka například vzduchovou předčističku M 502, která odstraní až 85 procent lehkých nečistot z obilovin, luskovin a olejnin. Dosahuje maximálního výkonu 15 tun za hodinu, a proto se doporučuje zvláště do menších provozů. Vyšším výkonem disponují předčističky KOM, které jsou určeny pro první stupeň hrubého čištění a pro snížení zátěže následné čističky (do 25 t/hod).
Bubnová čistička CZA 25 je vhodná především pro všechny druhy obilovin, řepku, kukuřici, slunečnici a luskoviny. K mechanické separaci dochází na třech sítech, kde jsou postupně odděleny písek a drobné nečistoty, půlky a čtvrtky zrn, čisté zrno a hrubé nečistoty spolu se slámou. Pro separaci lehkých prachových nečistot se využívá odsávacího efektu. Na stejném principu pracují i klasické sítové čističky BS 20 a BS 50, určené pro vyšší výkony.

Sušárny zrnin
Společnost Agroing dodává na český a slovenský trh stacionární a mobilní sesypné sušárny. U stacionárních sušáren jsou k dispozici jak sušárny kontinuální, tak i šaržové a komorové v širokém rozsahu od 1 do 109 t/hod v 28 výkonových typech. V nabídce jsou rovněž tři typy mobilních sušáren. Tyto sušárny jsou opatřeny vlastními naskladňovacími a vyskladňovacími dopravními cestami včetně příjmového koše. Všechny sušárny jsou vyrobeny z pozinkovaných plechů a opatřeny výměníkem tepla (nepřímý ohřev) a hořáky pro různá média (LTO, zemní plyn, propan).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down