13.12.2022 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lepší welfare při dojení

Německá rodinná firma Siliconform Vertriebs GmbH & Co. KG. představila na listopadovém EuroTieru zcela unikátní novinku v dojení, která zvyšuje komfort mléčné žlázy při získávání mléka. Stimulor StressLess byl dokonce oceněn zlatou medailí.

Technická řešení ve stáji jsou vždy kompromisem, který by měl pokud možno pokrýt všechny individuální vlastnosti zvířat. To platí i pro různé velikosti struků. Problém v tomto případě spočívá v tom, že strukové návlečky jsou často příliš těsné pro velké struky, a tím namáhají jejich tkáň, zatímco u malých struků dochází často k nasávání vzduchu a snížení účinnosti dojení.

Struková návlečka (guma), jenž firma vyvinula, je unikátní koncepce. Zcela odlišná, vlnovitá konstrukce okraje Stimulor StressLess ji odlišuje od běžných řešení. Integrovaný, přizpůsobivý okraj umožňuje dojení struků různých velikostí pomocí stejné návlečky. Nová, vlnovitá konstrukce okraje reaguje na rozdíl tlaku v případě potřeby umožňuje proudění vnějšího vzduchu k jeho vyrovnání. To zabraňuje příliš vysokému podtlaku v dojicím stroji a snižuje napětí tkání. Stejně tak vlnovitá struktura reguluje nebo opět uzavírá ve správný okamžik a udržuje stabilní podtlak na ideální úrovni, aby se stroj udržel na vemeni. Tím se zabrání nežádoucímu vniknutí vzduchu nebo spadnutí dojicího stroje.

Velký inovátor a zakladatel firmy Siliconform Jasob Maier s vnukem, jeho nástupcem

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down